Митрополит Володимир: Можливостей зустрітися з Богом - безліч

15:35, 15 лютого 2011
Православ`я
36 0

Слово Блаженнішого на Стрітення

15 лютого, у день свята Стрітення Господнього, Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну літургію у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Перед початком богослужіння Митрополит Володимир звершив традиційний щорічний постриг у читці вихованців випускного курсу Київської духовної семінарії.

За богослужінням Первосвятитель звершив дві хіротонії: у сан священника був висвячений випусник Київської духовної академії диякон Олександр Криницький, диякона - старший помічник Проректора по виховній роботі КДАіС Ігор Базаринський.

Після читання Євангелія Предстоятель звернувся до пастви із словами настанови та наголосив на особливому значенні свята Стрітення:

"Можливостей зустрітися з Богом - безліч. Вони даються нам як запорука милості Божої, неминучої останньої та найрішучішої зустрічі після смерті, у житті вічному. Заради цієї останньої зустрічі Свята Церква кличе, слово Боже вчить, досвід християнського життя підтверджує необхідність якомога частіше зустрічатися з Богом у цьому житті. Про цю неминучу зустріч потрібно пам`ятати, до неї слід готуватися. Можна в цьому світі свідомо чи несвідомо нехтувати зустрічами з Богом, але та, остання, не залежить ані від нашого бажання, ані від нашої готовності", - сказав, зокрема, він.

Згідно церковного уставу цього дня в храмах звершується освячення свічок. Перед початком Літургії, з благословення Блаженнішого Владики, свічки освятив намісник Лаври архієпископ Вишгородський Павел.

Звичай святити свічки на свято Стрітення прийшов у Православну Церкву в ХVII столітті. Стрітенські свічки зберігаються весь рік і запалюються під час домашньої молитви.

Офіційний сайт УПЦ
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter