Під час роботи Архиєрейського Собору УАПЦ в Тернополі 28 грудня приміщення єпархіального управління УАПЦ, де відбувалося засідання, пікетувала група православних віруючих з Хмельницького. Разом зі своїм настоятелем віруючі тамтешньої громади вимагали у Предстоятеля та єпископату УАПЦ почислити за штат митрополита Вінницького та Брацлавського Романа (Балащука). Архиєрейський Собор категорично засудив деструктивну діяльність митрополита Романа.

 

Однак, як інформує РІСУ з посиланням на сайт «Автокефалія», «заради миру церковного не вжив щодо нього крайніх заходів, що належало б зробити згідно з канонічним правом Православної Церкви».

 

Віряни під час пікету висунули своєму архипастирю звинувачення в розкольницькій діяльності, хулі на Предстоятеля, співслужінні з неправославними священнослужителями, фінансових махінаціях та в інших зловживаннях.

 

Архиєрейський Собор УАПЦ задовільнив прохання віруючих частково: Хмельницька єпархія УАПЦ відтепер управляється безпосередньо Предстоятелем або з благословення Митрополита Мефодія одним з його вікаріїв. При цьому духовенству і парафіям залишено право підпорядковуватись владиці Роману за бажанням.

 

Сам вінницький митрополит, що прибув на Собор з “групою підтримки” — кількома священнослужителями, зустрічатись з пікетувальниками категорично відмовився.
 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram