В Україну із Америки прибуває чудотворна Курсько-Корінна ікона

16:01, 13 травня 2010
Православ`я
0 0

Божої Матері «Знамення»

Чудотворна Курсько-Корінна ікона Божої Матері «Знамення» прибуває до аеропорту «Бориспіль» сьогодні о 18.00.
Про це УНІАН повідомили у прес-офісі Української Православної Церкви.
Урочиста зустріч ікони відбудеться на місці будівництва Кафедрального собору УПЦ у храмі Всіх Святих (вул. Залізничне шосе, 3). Її очолять Предстоятель УПЦ Митрополит Володимир і Першоієрарх Руської Православної Церкви Закордоном Митрополит Іларіон, після чого перед святим образом розпочнеться святковий молебень Божій Матері.
Святиня перебуватиме у Києві з 14 до 22 травня. Щодня у храмі Всіх Святих звершуватиметься Божественна літургія та вечірнє богослужіння. Також духовенство Києва через кожних дві години звершуватиме молебні з акафістом.
22 травня, близько 13.00 ікона відбуде до Сум, де перебуватиме в Спасо-Преображенському кафедральному соборі до 25 травня.
25 травня чудотворний образ передадуть делегації Курської єпархії Руської Православної Церкви.
Довідка УНІАН
Курська Корінна ікона Божої Матері «Знамення» - головна реліквія православних за кордоном.
Вперше ікона «Знамення» згадується у вересні 1295 року. Після нашестя татаро-монголів загін дружинників відправився на полювання в околиці Курська. На березі ріки Тускарі один із воїнів побачив ікону Богородиці, що лежала на корінні дерева. Коли він підняв її, із землі забило джерело. Дружинники розповіли про диво князеві, і той велів перенести знахідку у свій домовий храм. Після чого ікона зникла. Її знайшли через декілька днів на колишньому місці, у коріння дерева. Ще тричі її забирали, і тричі вона «збігала» з церкви. Тоді вирішили, що Богоматір бажає, щоб її зображення залишалося там, де його знайшли, і збудували на березі Тускарі капличку.
У один із набігів на Курську область татари вирішили спалити каплицю. Але дерев`яна будівля не спалахувала. Розлючені вороги розрубали ікону на дві частини і кинули їх в різні боки, а священика, який служив при каплиці, погнали до Криму. Але доля цієї людини склалася так, що він повернувся, розшукав обидві половинки «Знамення», з`єднав їх, і вони «зрослися»! Тонкий шрам посередині реліквії видний на іконі і до цього дня.
Наступна спроба поглумитися над благодатним чином була зафіксована в кінці ХIХ століття. Тоді вандали задумали знищити курський собор Знаменський, де знаходилося в цей час лице.
Під час революції ікону вивезли з країни і довгий час виставляли для поклоніння в церквах Європи і Америки.


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter