Дніпропетровське поліграфічне підприємство „СП Графіка” виготовляє унікальну копію святині християнства – Туринської плащаниці, в яку було загорнуто тіло Христа після розп’яття. Про це УНІАН повідомив ініціатор проекту, настоятель місцевого храму ікони Божої Матері „Іверська” Микола НЕСПРАВА.

За його словами, реалізація проекту здійснюється з благословення Митрополита Київського та всієї України ВОЛОДИМИРА та при підтримці Архієпископа Дніпропетровського і Палоградського ІРИНЕЯ. Дніпропетровська копія Туринської плащаниці виготовляється спеціально для кафедрального собору Воскресіння Христова, який споруджується в Києві.

„У світі існує 5 копій Туринської плащаниці, оригінал якої зберігається у кафедральному соборі італійського міста Турина. Я переконаний, що така велика країна як Україна, понад 90% населення якої сповідують православ’я, теж має право мати копію цієї святині християнства – найкращу з існуючих копій”, - наголосив М.НЕСПРАВА.

Відео дня

За його словами, унікальність української копії Туринської плащаниці полягає в максимальному відтворенні оригіналу методом шовкотрафаретного друку на основі цифрового зображення. Це дозволяє відобразити усі відтінки, з урахуванням того, що оригінал святині у середні віки обгорів під час пожежі. Дніпропетровські друкарі нанесуть зображення на тканину, ідентичну тканині 1 сторіччя нашої ери. Тканину для копії за спеціальним замовленням виготовили білоруські майстри.

Підготовка до реалізації проекту тривала майже рік. Були проведені переговори із зарубіжними вченими та інститутами, які досліджують феномен Туринської плащаниці. Процес виготовлення копії узгоджується з фахівцями Європейської асоціації друкарів. Виготовлення української копії Туринської плащаниці завершиться до середини травня.