«Для мене український народ — це мій народ»

10:59, 05 лютого 2010
Православ`я
135 0

Рік від дня інтронізації Патріарха Кирила

1 лютого 2010 року виповнився рік від дня інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Напередодні цієї дати Предстоятель Руської Православної Церкви дав інтерв’ю Першому телеканалу Росії. Про це пише «Православіє в Україні».

У ході бесіди Його Святість запитали про політичну ситуацію в Україні.

Предстоятель Руської Православної Церкви наголосив, що під час свого візиту в нашу країну він побачив зовсім іншу Україну - «не ту, яку ми бачимо з екранів телевізорів», і православний народ, який навіть не мислить ніякого розподілу Церкви.

«Люди на сході і заході зустрічали Патріарха тисячами. А якщо говорити про групи протесту, то були групи партійні. Всі протести проходили під прапором однієї й тієї ж політичної партії.

То й що? Хтось полюбляє чай з лимоном, хтось із цукром. Декому приємно, що Патріарх приїхав, декому неприємно. Це нормально. Але масова, масова підтримка візиту Патріарха показала нам, що ми дійсно єдина Церква», - сказав Патріарх.

«І для мене український народ – це мій народ», - наголосив він, підкресливши важливість збереження духовної єдності з цілковитою повагою до суверенітетів. Тільки тоді східна європейська православна цивілізація буде важливим фактором у міжнародних відносинах, і взагалі, в житті всього людського роду, навіть якщо оцінювати цей факт із світської та духовної точок зору.

Коментуючи політичну ситуацію в Україні напередодні виборів Президента, Предстоятель Руської Православної Церкви підкреслив, що в майбутньому не повинно бути неподоланих конфліктів та протистоянь.

Патріарх побажав успіху українському народові, щоб вибір був зроблений правильний.

На думку Його Святості, Україна вичерпала і час, і терпіння своїх громадян. Політикам треба усвідомити, що разом треба вирішувати завдання, навіть якщо є будь-які розбіжності.

«Я молюся про те, щоб і вибір було зроблено правильний, і щоб цей політичний землетрус в Україні припинився якомога швидше», - наголосив Архіпастир.

На час Великого посту, що розпочнеться незабаром, Патріарх закликав людей, незалежно від ступеня їхньої релігійності, передусім, розібратися в собі, у своєму особистому житті, в обраному шляху. Адже піст - це час самоаналізу, а покаяння - переміна розуму й серця в результаті таких аналітичних зусиль. Важливо відповісти на запитання: а чи так я живу, а чи все я правильно роблю?

«Я гадаю, що непередбачувані відкриття чекають нас на цьому шляху. І я хотів би від всього серця побажати, щоб ці відкриття привели кожного з нас до якісно іншого рівня нашого духовного життя», - сказав Святіший Патріарх Кирил.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter