У лику святих прославлено інокиню Анастасію (Романову)

08:45, 25 січня 2010
Православ`я
36 0

У Свято-Покровському жіночому монастирі міста Києва 24 cічня пройшли урочистості з нагоди прославленя у лику місцешанованих святих засновниці обителі, подвижниці благочестя інокині Анастасії (Романової).

Як повідомляє офіційний сайт УПЦ, урочисте прославлення відбулося під час Божественної літургії в Свято-Миколаївському храмі обителі, яку очолив Митрополит Володимир.

Як повідомлялося раніше, рішенням Священного Синоду УПЦ (Журнал № 64 від 24 листопада 2009 року) інокиня Анастасія (Велика княгиня Олександра Петрівна Романова) (+13/26 квітня 1900 р.) була причислена до лику місцешанованих святих.

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир вклонився чесним мощам преподобної і привітав присутніх із визначною подією. Також він побажав вірянам, щоб кожний, хто звертатиметься до святої, отримав за її молитвами від Господа мир, радість, спасіння та життя вічне. 

***Велика княгиня Олександра Романова народилася у 1838 році. Все своє життя вона займалась благодійністю. У Петербурзі заснувала Покровську громаду сестер милосердя, протягом сімнадцяти років була головою Товариства дитячих приютів, в яких перебувало близько 5 тисяч сиріт. 

1880 року Велика княжна переїхала до Києва. У 1889 році вона заснувала Покровський жіночий монастир. В обителі було облаштовано багато благодійних закладів.

Після смерті чоловіка, у 1891 році, прийняла постриг з ім’ям Анастасія.

Протягом багатьох років княгиня була паралізованою і могла пересуватись тільки в інвалідному візку, проте отримала зцілення після молитви перед списком чудотворної Почаївської ікони Пресвятої Богородиці.

Інокиня Анастасія відійшла до Господа у Світлий четвер 1900 року і була похована при великій кількості народу в заснованій нею обителі, напроти вівтаря Покровского храму.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter