Висновок Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ з питання абортів та визнання одностатевих шлюбів

15:15, 21 січня 2010
Православ`я
63 0

Висновок Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді Української Православної Церкви з питання абортів та визнання одностатевих шлюбів

Останнім часом спостерігається наполеглива системна дискредитація важливого здобутку людства на шляху до подолання моральної кризи, котрий втілився у створенні Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Зокрема, це проявляється у спотворенні таких фундаментальних понять, як життя, гідність людини, шлюб і родина. Цим самим відбувається відкидання норм християнської моралі, штучне заперечення їх культуротворчого значення для сучасної цивілізації. Поважаючи свободу світоглядного вибору кожної людини, Православна Церква рішуче застерігає від спроб фальсифікації поняття моралі, котре не мислиме без його євангельського осмислення.

Сам факт дискусії щодо легалізації штучного переривання вагітності за так званими «соціальними показаннями» свідчить про глибокі деструктивні явища, які характеризують моральний стан людства XXI століття. Всі свідомі члени суспільства мають дати рішучу відсіч прояву тенденцій, при яких законодавча легалізація абортів стала підноситися до рівня однієї з вагомих ознак демократизації. У цій справі Церква закликає до активної співпраці представників світської науки. Адже ті, хто виправдовує такий вид убивства людини як аборт, спираються на цілковито антинауковий погляд щодо людського ембріону як частини організму матері, чи абстрактного біологічного матеріалу, позбавленого властивості до самоідентифікації.

Легалізуючи аборт, держава легалізує смертний гріх, не просто докорінно підриваючи норми християнської моралі, а призвичаюючи суспільство до того, що вбивство може бути суспільною нормою. Наслідки цього деструктивного явища стимулюють розвиток агресії у всіх її проявах, викорінюючи в свідомості людства повагу до життя, як фундаментального права людини. В умовах стрімкого розвитку науково-технічного процесу зростає важливість пропагування відповідального ставлення кожного громадянина, як до свого життя, так і до буття людства. Питання вільного дозволу на штучне переривання вагітності пов`язане з пропагуванням безвідповідального ставлення до своєї поведінки, при якому в гонитві за комфортом людина привчається уникати відповідальності за ущемлення прав іншої людини. Цим самим законодавчо закріплюється дискримінація дитини, позбавлення її священного права на народження.

Іншим проявом моральної деградації суспільства є наполегливе нав`язування йому спотвореного уявлення про шлюб. При цьому спостерігається спроба подачі різноманітних статевих збочень як природної альтернативи Богом встановленим стосункам між чоловіком і жінкою. Православна Церква сприймає вибір кожної людини, в тому числі і в питаннях статевої самоідентифікації. Проте має бути дана рішуча відсіч спробам презентації гомосексуалізму, як модного стилю життя, героїзації цього гріха та, як наслідок – підриву фундаментальних основ родинних стосунків, котрі є складовою частиною стосунків у суспільстві. Прикриваючись гаслами щодо захисту прав людей з т.зв. «нетрадиційною сексуальною орієнтацією», їх прибічники створили в суспільстві фон, при якому відбувається широкомасштабна дискримінація природних шлюбних стосунків між чоловіком і жінкою. Ті, хто вперше за історію людської цивілізації вимагає законодавчого урівняння звичайного шлюбу з гомосексуальним, свідомо руйнують основи суспільної моралі, викривляють споконвічне уявлення про природність шлюбних стосунків, зафіксоване в Конвенції про права людини, тим самим закладаючи умови для глобальної деморалізації суспільства, що рівнозначне фатальному апокаліпсису.

Саме тому Українська Православна Церква звертається до представників всіх гілок влади в Україні рішуче протидіяти спробам Парламентської Асамблеї Ради Європи у нав`язуванні урядам європейських країн прийняття законодавчих рішень, які б сприяли поширенню таких аморальних явищ як аборти та одностатеві шлюби.

† Антоній
архієпископ Бориспільський
голова Богословсько-канонічної комісії
Української Православної Церкви


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter