УПЦ КП про конфлікт у Мусорівцях

12:36, 05 січня 2010
Православ`я
9 0

3 січня 2009 р. в с. Мусорівці знову сталося загострення конфлікту між місцевими жителями та представниками Московського Патріархату.

Нагадаємо, що переважна більшість – три чверті – жителів цього невеликого села, розташованого в десяти кілометрах від Збаража Тернопільської області, ще кілька місяців тому виявили своє бажання бути вірними Київського Патріархату.

Громада всім селом будувала новий храм, думаючи, що він буде належати справді Українській Православній Церкві. Але під час візиту в Україну Московського Патріарха Кирила віруючі з подивом довідалися, що їхня громада належить до тієї Церкви, яку очолює цей ієрарх – тобто до Московського Патріархату. З виступів Патріарха вони зрозуміли, що належать не до Української, а до єдиної Російської Церкви. Саме ці виступи і стали поштовхом до того, що більшість жителів села прийняли рішення, щоб їхній новозбудований храм був освячений для правдивої Української Церкви, тобто для Київського Патріархату.

Хоча храм фактично збудований, але він ще не отримав відповідних державних документів та дозволу на експлуатацію. Цей факт викликає занепокоєння, адже на Тернопільщині вже було два випадки, коли новозбудовані храми обвалилися через недодержання правил при їхньому будівництві. Проте, довідавшись про намір жителів села бути вірними Київського Патріархату, архієпископ Московського Патріархату Сергій, проти волі більшості громади, освятив храм, щоби закріпити його за своєю конфесією.

І з боку селян, і з боку духовенства Київського Патріархату не раз лунали пропозиції до представників Московського Патріархату вирішити конфлікт у відповідності до волі громади. Якщо 3/4 жителів села хочуть бути в Київському Патріархаті, а 1/4 – у Московському, то храм, збудований силами всієї сільської громади, необхідно передати Київському Патріархату, запровадивши почергове богослужіння. Від цієї пропозиції представники Московського Патріархату категорично відмовляються, наполягаючи на своєму виключному праві користуватися новою церквою. Відмовляються вони і від інших варіантів розв’язання конфлікту, сподіваючись на свою силу, на привезених з Почаївської лаври фанатиків та на інформаційну підтримку з боку Росії.

Таке вперте небажання представників Московського Патріархату звертати увагу на волю сільської громади викликає її справедливе обурення. 5 грудня 2009 р. відбувся схід села, на якому була присутня більшість його мешканців. Селяни розглядали конфліктну ситуацію та прияли наступні рішення:

1. Передати новозбудований храм вірним УПЦ Київського Патріархату.
2. Надати його для почергового богослужіння за умови дотримання обома конфесіями взаємного миру під час служб.
3. До здачі нового храму в експлуатацію у відповідності до прийнятих в державі норм, богослужіння почергово проводити у дерев’яному храмі.
4. Зобов’язати сільського голову Мусорівців звернутися до органів влади та правоохоронців з вимогою не допускати перебування у селі сторонніх осіб, які провокують конфлікт.
5. Вимагати захисту своїх конституційних прав, не допускати ворожнечі та силових дій.
6. Заборонити в’їзд на територію церкви (цвинтар, де поховані священнослужителі) автомобілів.
7. Про рішення сходу села повідомити органи влади, церковне керівництво та громадськість.

Але представники Московського Патріархату не зважають на волю селян, тому наразі протистояння триває. 
 

Прес-центр Київської Патріархії

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter