Рапорт архієпископа Тернопільського і Кременецького Сергія про нову спробу захоплення Свято-Покровського храму

12:33, 05 січня 2010
Православ`я
27 0

ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ,
БЛАЖЕННІШОМУ ВОЛОДИМИРУ,
МИТРОПОЛИТУ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЮ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Архієпископа Тернопільського і Кременецького Сергія

Ваше Блаженство
Блаженніший Владико!


Простіть, що у передсвяткові дні турбую Вас. 3 болем сповіщаю, що в неділю 3.01.2010 р. в с. Мусорівці Збаразького району відбувся черговий, організований розбійницький напад на наш Свято-Покровський храм релігійною громадою КП, під керівництвом їхнього священика Святослава Швеця, за участю невідомих молодих людей (по свідченню мешканців села - членів націоналістичних організацій «Свобода» та їй подібних).

Під кінець богослужіння вони, в кількості приблизно 100 чоловік, розпочали бити молотом i зубилом центральні церковні вхідні двері в присутності міліції, депутата Капустинської сільради Ніни Фейцарук, яка дала наказ на ці протизаконні дії, та секретаря сільради Mapiї Драпали.

Розбивши засув i замок, але не змігши ввійти всередину храму, штурм продовжили через бокові пономарські двері. Розбили двері сокирою, потім великою 5-ти метрового дерев`яною колодою та ломами вщент порубали їх. Цією ж колодою, лавкою, дерев`яними брусами били священників i прихожан, які відчайдушно стримували нападників i чудом Божим захистили храм.

Також побили вікна, i кидали в храм металеві предмети, дерев’яні дошки з цвяхами, піротехніку, димові шашки, запалені ганчірки тощо. При них були каністри з бензином, багато гуми, чим вони погрожували знищити храм, якщо його віддадуть.

Все це відбувалося в присутності та злочинній бездіяльності Збаразької міліції, якою керував Табака Богдан Володимирович, i продовжувалося доти, поки наших, побитих до крові, непритомних прихожан почала забирати машина швидкої допомоги. Один із захисників знаходиться в обласній реанімації.

Після цього кривавого розбою "священик" КП Святослав Швець віддячив молодиків пачкою грошей, i запросив їх на 6-7 січня продовжити більш успішно штурм храму. Але це ж Різдво Христове?! Невже у людей немає зовсім страху Божого?

Смиренно прошу Ваше Блаженство, святих молитов, а також, звернутися до вищої влади зупинити беззаконня i захистити законне право православної, більш ніж 300-літньої громади, молитися в своєму храмі на своїй українській землі.

Смиренний послушник Вашого Блаженства,

† Сергій,
архіепископ Тернопільський i Кременецький

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter