Неділя,
22 жовтня 2017
Наші спільноти

За час свого архієрейського служіння Патріарх Філарет очолив 85 єпископських хіротоній

Список архиєреїв Московського Патріархату, в хіротонії яких брав участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, тоді в сані єпископа, архиєпископа і митрополита, очолюваних Патріархами Московськими Алексієм І і Пименом та митрополитом Ленінградським Никодимом (Ротовим).
За церковними канонами (1 Правило свв. Апостолів) дійсною хіротонією на єпископа є та, яка звершена щонайменше трьома або двома архиєреями.
1. ВОЛОДИМИР (КОТЛЯРОВ), єпископ Звенигородський, вікарій Московської єпархії, хіротонія: 30 грудня 1962 року; нині митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький, постійний член Священного Синоду РПЦ.
2. АНТОНІЙ (ВАКАРИК), єпископ Смоленський і Дорогобужський, хіротонія: 12 лютого 1965 року; спочив, будучи митрополитом Чернігівським і Ніжинським УПЦ Московського Патріархату.
3. БОРИС (СКВОРЦОВ), єпископ Рязанський і Касімовський, хіротонія: 21 лютого 1965 року, нині спочилий.
4. МЕЛХИСЕДЕК (ЛЕБЕДЄВ), єпископ Вологодський і Великоустюзький, хіротонія: 17 червня 1965 року; нині спочилий.
5. ФІЛАРЕТ (ВАХРОМЕЄВ), єпископ Тихвинский, вікарій Ленінградської єпархії, хіротонія: 24 жовтня 1965 року; нині митрополит Мінський і Слуцький, патріарший екзарх всієї Білорусії, постійний член Священного Синоду РПЦ.
6. ІОНАФАН (КОПИЛОВИЧ), єпископ Тегільський, вікарій Берлінської єпархії, хіротонія: 28 листопада 1965 року; спочив, будучи архиєпископом Кишинівським і Молдовським.
7. ІОАН (СНИЧОВ), єпископ Сизранський, вікарій Куйбишевський, хіротонія: 12 грудня 1965 року; спочив, будучи митрополитом Санкт-Петербурзьким і Ладожським, постійним членом Священного Синоду РПЦ.
8. ЮВЕНАЛІЙ (ПОЯРКОВ), єпископ Зарайський, вікарій Московської єпархії, хіротонія: 26 грудня 1965 року; нині митрополит Крутицький і Коломенський, постійний член Священного Синоду РПЦ.
9. ІРІНЕЙ (ЗУЗЕМІЛЬ), єпископ Західнонімецький, хіротонія: 30 січня 1966 року; спочив, будучи митрополитом Віденським і Австрійським.
10. ДІОНІСІЙ (ЛУКІН), єпископ Роттердамський, хіротонія: 20 березня 1966 року; спочив на своїй кафедрі.
11. ВОЛОДИМИР (САБОДАН), єпископ Звенігородський, вікарій Московської єпархії, хіротонія: 9 липня 1966 року; нині митрополит Київський і всієї України, УПЦ Московського Патріархату, постійний член Священного Синоду РПЦ.
12. ГЕРМОГЕН (ОРЄХОВ), єпископ Подільський, вікарій Московської єпархії, хіротонія: 25 листопада 1966 року; спочив, будучи архиєпископом Краснодарськимі Кубанським.
13. ФЕОДОСІЙ (ДИКУН), єпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 4 червня 1967 року; спочив, будучи митрополитом Полтавським і Кременчуцьким, УПЦ Московського Патріархату.
14. САВА (БАБИНЕЦЬ), єпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 30 березня 1969 року; спочив, будучи архиєпископом Полтавським і Кременчуцьким.
15. МАКАРІЙ (СВИСТУН), єпископ Уманський, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 7 червня 1970 року; спочив будучи митрополитом Вінницьким і Могилів-Подільським, УПЦ Московського Патріархату.
16. МАКСИМ (КРОХА), єпископ Аргентинський і Південноамериканський, хіротонія: 26 березня 1972 року; нині спочилий.
17. ВІКТОРИН (БЄЛЯЄВ), єпископ Пермський і Солікамський, хіротонія: 3 червня 1973 року; нині спочилий.
18. ПЛАТОН (УДОВЕНКО), єпископ Аргентинський і Південноамериканський, хіротонія: 16 грудня 1973 року; нині митрополит Аргентинський і Південноамериканський, РПЦ.
19. ІОВ (ТІВОНЮК), єпископ Зарайський, вікарій Московської єпархії, хіротонія: 3 січня 1975 року; нині митрополит Челябінський і Златоустівський, РПЦ.
20. КИРИЛ (ГУНДЯЄВ), єпископ Виборгський, вікарій Ленінградської єпархії, хіротонія: 14 березня 1976 року; нині Патріарх Московський і всєя Русі, РПЦ.
21. ГЛІБ (СМІРНОВ), єпископ Орловський і Брянський, хіротонія: 9 травня 1976 року; нині спочилий.
22. ВАЛЕНТИН (МІЩУК), єпископ Уфимський і Стерлітамакський, хіротонія: 25 липня 1976 року; нині митрополит Оренбургський і Бузлукський, РПЦ.
23. НИКАНОР (ЮХИМЮК), єпископ Подольський, вікарій Московської єпархії, хіротонія: 30 листопада 1979 року; спочив, будучи архиєпископом Сумським і Охтирським УПЦ Московського Патріархату.

Список архиєреїв Українського екзархату, Української Православної Церкви Московського Патріархату та Української Православної Церкви Київського Патріархату, хіротонії на єпископа яких очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, спочатку як Екзарх України в сані митрополита, згодом – як заступник Патріарха, а з 1995 р. в сані Патріарха.
1. МИКОЛАЙ (БИЧКОВСЬКИЙ), єпископ Курський і Білгородський, хіротонія: 28 липня 1971 року; спочив на своїй кафедрі.
2. ВАРЛААМ (ІЛЛЮЩЕНКО), єпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 22 жовтня 1972 року; спочив, будучи архиєпископом Дніпропетровським і Запорізьким.
3. АГАФАНГЕЛ (САВІН), єпископ Вінницький і Брацлавський, хіротонія: 16 листопада 1975 року; нині митрополит Одеський і Ізмаїльський, постійний член Священного Синоду УПЦ Московського Патріархату.
4. СЕВАСТІАН (ПИЛИПЧУК), єпископ Кіровоградський і Миколаївський, хіротонія: 16 жовтня 1978 року; нині спочилий.
5. ІОАН (БОДНАРЧУК), єпископ Житомирський і Овруцький, хіротонія: 23 жовтня 1978 року; спочив, будучи митрополитом Луцьким і Волинським, УПЦ Київського Патріархату.
6. ЛАЗАР (ШВЕЦЬ), єпископ Аргентинський і Південноамериканський, хіротонія: 18 квітня 1980 року; нині митрополит Сімферопольський і Кримський, УПЦ Московського Патріархату.
7. АНТОНІЙ (МОСКАЛЕНКО), єпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 13 жовтня 1986 року; нині архиєпископ Уральський і Гур’ївський.
8. ПАЛАДІЙ (ШИМАН), єпископ Переяслав-Хмельницький, хіротонія: 8 лютого 1987 року; спочив єпископом Іжевським і Удмуртським.
9. МАРК (ПЕТРОВЦИЙ), єпископ Кременецький, вікарій Львівської єпархії, хіротонія: 28 липня 1988 року; нині архиєпископ Хустський і Виноградівський УПЦ Московського Патріархату.
10. ІОАНІКІЙ (КОБЗЄВ), єпископ Слов’янський, вікарій Донецької єпархії, хіротонія: 13 грудня 1988 року; нині митрополит Луганський і Алчевський, УПЦ Московського Патріархату.
11. ІОНАФАН (ЄЛЕЦЬКИХ), єпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 22 квітня 1989 року; нині архиєпископ Тульчинський і Брацлавський, УПЦ Московського Патріархату.
12. ЄВФІМІЙ (ШУТАК), єпископ Мукачівський і Ужгородський, хіротонія: 28 липня 1989 року; спочив на своїй кафедрі, УПЦ Московського Патріархату.
13. ВАСИЛІЙ (ВАСИЛЬЦЕВ), єпископ Кіровоградський і Миколаївський, хіротонія: 1 жовтня 1989 року; спочив на своїй кафедрі, УПЦ Московського Патріархату.
14. ВАРФОЛОМІЙ (ВАЩУК), єпископ Волинський і Рівненський, хіротонія: 24 лютого 1990 року; нині архиєпископ Рівненський і Острозький, УПЦ Московського Патріархату.
15. НИФОНТ (СОЛОДУХА), єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський, хіротонія: 31 березня 1990 року; нині митрополит Луцький і Волинський, УПЦ Московського Патріархату.
16. АНДРІЙ (ГОРАК), єпископ Львівський і Дрогобицький, хіротонія: 18 квітня 1990 року; нині митрополит Львівський і Сокальський, УПЦ Київського Патріархату.
17. ГЛІБ (САВІН), єпископ Дніпропетровський і Запорізький, хіротонія: 2 серпня 1990 року; спочив на кафедрі Білоруського екзархату.
18. ВАСИЛІЙ (ЗЛАТОЛІНСЬКИЙ), єпископ Сімферопольський і Кримський, хіротонія: 2 грудня 1990 року; нині на спокої, УПЦ Московського Патріархату.
19. ОНУФРІЙ (БЕРЕЗОВСЬКИЙ), єпископ (нині – митрополит) Чернівецький і Буковинський, хіротонія: 9 грудня 1990 р., УПЦ Московського Патріархату.
20. ЯКІВ (ПАНЧУК), єпископ Почаївський, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 14 грудня 1990 року; спочив, будучи митрополитом Луцьким і Волинським УПЦ Київського Патріархату.
21. СЕРГІЙ (ГЕНСИЦЬКИЙ), єпископ Кремнецький, вікарій Тернопільської єпархії, хіротонія: 17 лютого 1991 року; нині архиєпископ Тернопільський і Кременецький, УПЦ Московського Патріархату.
22. ІЛАРІОН (ШУКАЛО), єпископ Івано-Франківський і Коломийський, хіротонія: 29 вересня 1991 року; нині митрополит Донецький і Маріупольський, УПЦ Московського Патріархату.
23. АЛІПІЙ (ПОГРІБНЯК), єпископ Донецький і Луганський, хіротонія: 6 жовтня 1991 року; нині на спокої УПЦ Московського Патріархату.
24. СПИРИДОН (БАБСЬКИЙ), єпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 7 червня 1992 року; нині виключений із УПЦ Київського і Московського Патріархатів.
25. ВАРСОНОФІЙ (МАЗУРАК), єпископ Івано-Франківський і Коломийський, хіротонія: 8 червня 1992 року; перейшов в юрисдикцію УПЦ Московського Патріархату.
26. АНТОНІЙ (МАСЕНДИЧ), єпископ Переяславський і Січеславський, хіротонія: 9 вересня 1992 року; повернувся в юрисдикцію Московського Патріархату і помер в сані єпископа Барнаульського.
27. ВОЛОДИМИР (РОМАНЮК), єпископ Білоцерківський, хіротонія: 10 вересня 1992 року; спочив в сані Патріарха Київського і всієї Руси-України († 14 липня 1995 року).
28. СОФРОНІЙ (ВЛАСОВ), єпископ Вінницький і Брацлавський, хіротонія: 15 вересня 1992 року; перейшов в юрисдикцію УПЦ Московського Патріархату.
29. РОМАН (БЛАЩУК), єпископ Рівненський і Острозький, хіротонія: 16 вересня 1992 року; нині в складі єпископату Української Автокефальної Православної Церкви.
30. СЕРАФИМ (ВЕРЗУН), єпископ Житомирський і Овруцький, хіротонія: 25 вересня 1992 року; нині на спокої.
31. НЕСТОР (КУЛІШ), єпископ Черкаський і Чигиринський, хіротонія: 15 листопада 1992 року; будучи почислений на спокій перейшов у Московський Патріархат.
32. ПОЛІКАРП (ГУЦ), єпископ Донецький і Луганський, хіротонія: 10 квітня 1993 року, спочив на своїй кафедрі, УПЦ Київського Патріархату.
33. ОЛЕКСІЙ (ЦАРУК), єпископ Миколаївський, хіротонія: 7 липня 1993 року; спочив, УПЦ Київського Патріархату.
34. ВОЛОДИМИР (ЛАДИКА), єпископ Вінницький і Брацлавський, хіротонія: 13 березня 1993 року; нині архиєпископ Миколаївський і Богоявленський, УПЦ Київського Патріархату.
35. ОЛЕКСАНДР (РЕШЕТНЯК), єпископ (нині – архієпископ) Білоцерківський, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 16 січня 1994 року, УПЦ Київського Патріархату.
36. ДАНИЇЛ (ЧОКАЛЮК), єпископ Вишгородський, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 23 січня 1994 року; спочив митрополитом Рівненським і Острозьким, УПЦ Київського Патріархату.
37. АДРІАН (СТАРИНА), єпископ Запорізький і Дніпропетровський, хіротонія: 6 лютого 1994 року; нині митрополит Криворізький і Нікопольський УПЦ Київського Патріархату.
38. ІЗЯСЛАВ (КАРГА), єпископ Нікопольський, вікарій Дніпропетровсько-Запорізької єпархії, хіротонія: 11 вересня 1994 року; нині архієпископ Житомирський і Овруцький УПЦ Київського Патріархату.
39. ФЕОДОСІЙ (ПЕЦИНА), єпископ Дрогобицький і Самбірський, хіротонія: 4 грудня 1994 року; будучи почислений на спокій перейшов до УАПЦ.
40. ВАРЛААМ (ПИЛИПИШИН), єпископ Чернігівський і Сумський, хіротонія: 14 грудня 1994 року; нині архиєпископ Чернівецький і Кіцманський, УПЦ Київського Патріархату.
41. ІОАСАФ (ШИБАЄВ), єпископ (нині – архієпископ) Білгородський і Обоянський, хіротонія: 19 лютого 1995 року, УПЦ Київського Патріархату.
42. ВАРУХ (ТИЩЕНКОВ), єпископ (нині – архієпископ) Тобольський і Єнісейський, хіротонія: 23 лютого 1995 року, УПЦ Київського Патріархату.
43. ІОВ (ПАВЛИШИН), єпископ Кременецький і Збаразький, хіротонія: 11 травня 1995 року; нині архієпископ Тернопільський і Кременецький, УПЦ Київського Патріархату.
44. ГРИГОРІЙ (КАЧАН), єпископ Мелітопольський, вікарій Дніпропетровської єпархії, хіротонія: 10 жовтня 1995 року; нині архієпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ Київського Патріархату.
45. ГЕРОНТІЙ (ХОВАНСЬКИЙ), єпископ Сумський і Охтирський, хіротонія: 24 березня 1996 року. На спокої.
46. ІОАН (ЗІНОВ’ЄВ), єпископ Донецький і Луганський, хіротонія: 18 липня 1996 року; будучи почислений на спокій в УПЦ Київського Патріархату, перейшов у РПЦЗ.
47. АНТОНІЙ (МАХОТА), єпископ Сімферопольський і Кримський, хіротонія: 21 липня 1996 року; нині архієпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський, УПЦ Київського Патріархату.
48. ВОЛОДИМИР (ПОЛІЩУК), єпископ Івано-Франківський і Коломийський, хіротонія: 23 лютого 1997 року. На спокої.
49. ІОАСАФ (ВАСИЛИКІВ), єпископ Донецький і Луганський, хіротонія: 6 квітня 1997 року; нині архієпископ Івано-Франківський і Галицький, УПЦ Київського Патріархату.
50. ПАНКРАТІЙ (ТАРНАВСЬКИЙ), єпископ Вінницький і Брацлавський, хіротонія: 27 липня 1997 року; спочив, будучи на спокої.
51. ХРИСТОФОР (СІТСАС), єпископ Сурожський, хіротонія: 2 жовтня 1997 р. На спокої, УПЦ Київського Патріархату.
52. НИКОН (КАЛЕМБЕР), єпископ Кіцманський і Заставнинский, хіротонія: 12 жовтня 1997 року; спочив, будучи на Чернігівській кафедрі УПЦ Київського Патріархату.
53. ДАМІАН (ЗАМАРАЄВ), єпископ (нині – архієпископ) Херсонський і Таврійський, хіротонія: 19 жовтня 1997 року, УПЦ Київського Патріархату.
54. ПЕТРО (ПЕТРУСЬ), єпископ Львівський і Яворівський, хіротонія: 30 жовтня 1997 року; нині поза штатом УПЦ Київського Патріархату.
55. ЮРІЙ (ЮРЧИК), єпископ Донецький і Луганський, хіротонія: 14 травня 1999 року. Бувши виключений зі складу єпископату УПЦ Київського Патріархату перейшов до УГКЦ.
56. ТИМОФІЙ (КУТАЛЬЯНОС), єпископ Корсунський, хіротонія: 26 березня 2000 року. Спочив як митрополит Корсунський, екзарх УПЦ Київського Патріархату в Греції.
57. ДИМИТРІЙ (РУДЮК), єпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 16 липня 2000 року, нині митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський УПЦ Київського Патріархату, ректор Київської православної богословської академії.
58. КЛИМЕНТ (КУЩ), єпископ Сімферопольський і Кримський, хіротонія: 23 липня 2000 року, УПЦ Київського Патріархату.
59. МИХАЇЛ (ЗІНКЕВИЧ), єпископ Сумський і Охтирський, хіротонія: 22 жовтня 2000 року, УПЦ Київського Патріархату. Нині архієпископ Луцький і Волинський.
60. ФЛАВІАН (ПАСІЧНИК), єпископ Харківський і Богодухівський, хіротонія: 5 листопада 2000 року, УПЦ Київського Патріархату. Нині на спокої.
61. ПАЇСІЙ (ДМОХОВСЬКИЙ), єпископ Одеський і Балтський, хіротонія: 30 вересня 2001 року УПЦ Київського Патріархату. Почислений на спокій, перейшов до Греко-Католицької Церкви.
62. СТЕПАН (БІЛЯК), єпископ Бориспільський, керуючий Українським Православним Вікаріатом УПЦ Київського Патріархату в США і Канаді, хіротонія: 19 травня 2002 р. Спочив у сані архієпископа.
63. ЄВСЕВІЙ (ПОЛІТИЛО), єпископ Полтавський і Кременчуцький, хіротонія: 7 липня 2002 р. Нині – митрополит Рівненський і Острозький, УПЦ Київського Патріархату.
64. СЕРГІЙ (ГОРОБЦОВ), єпископ Слов’янський, вікарій Донецької єпархії, хіротонія: 14 грудня 2002 р., нині архієпископ Донецький і Маріупольський УПЦ Київського Патріархату.
65. ВСЕВОЛОД (МАТВІЄВСЬКИЙ), єпископ Луганський і Старобільський, хіротонія: 28 березня 2003 р., нині єпископ Слов’янський, вікарій Донецької єпархії, УПЦ Київського Патріархату.
66. ІОАН (ЯРЕМЕНКО), єпископ (нині – архієпископ) Черкаський і Чигиринський хіротонія: 30 березня 2003 р., УПЦ Київського Патріархату.
67. КИРИЛ (МИХАЙЛЮК), єпископ Ужгородський і Закарпатський, хіротонія: 3 серпня 2003 р., УПЦ Київського Патріархату.
68. МЕФОДІЙ (СРІБНЯК), єпископ Сумський і Охтирський хіротонія: 6 червня 2004 р. УПЦ Київського Патріархату.
69. ФЕОДОСІЙ (ПАЙКУШ), єпископ Чернігівський і Ніжинський, хіротонія 28 липня 2004 року, нині – на спокої, УПЦ Київського Патріархату.
70. ХРИЗОСТОМ (БАКОМІТРОС), єпископ Херсонеський, хіротонія: 14 травня 2005 р., УПЦ Київського Патріархату.
71. ФІЛАРЕТ (ПАНКУ), єпископ Фалештський і Східно-Молдовський, хіротонія: 31 липня 2005 р., УПЦ Київського Патріархату.
72. ОНУФРІЙ (ХАВРУК), єпископ Дерманський, вікарій Рівненської єпархії, хіротонія: 30 жовтня 2005 р. Нині єпископ Вінницький і Брацлавський, УПЦ Київського Патріархату.
73. МИХАЇЛ (БОНДАРЧУК), єпископ Полтавський і Кременчуцький, хіротонія: 1 січня 2006 р. Відмовився від керівництва єпархією, перейшов до УАПЦ.
74. НЕСТОР (ПИСИК), єпископ Тернопільський і Бучацький, хіротонія: 5 березня 2006 р., УПЦ Київського Патріархату.
75. ФЕДІР (БУБНЮК), єпископ Полтавський і Кременчуцький хіротонія: 12 листопада 2006 р., УПЦ Київського Патріархату.
76. СЕВАСТІАН (ВОЗНЯК), єпископ Чернігівський і Ніжинський, хіротонія: 14 грудня 2006 р. На спокої.
77. МАТФЕЙ (ШЕВЧУК), єпископ Дрогобицький і Самбірський, хіротонія: 17 грудня 2006 р., УПЦ Київського Патріархату.

78. ІЛАРІОН (ПРОЦИК), єпископ Чернігівський і Ніжинський, хіротонія: 14 травня 2008 р., УПЦ Київського Патріархату.

79. ЄВСТРАТІЙ (ЗОРЯ), єпископ Васильківський, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 25 травня 2008 р., УПЦ Київського Патріархату.

80. ПЕТРО (МОСКАЛЬОВ), єпископ Валуйський, вікарій Білгородсько-Обоянської єпархії, хіротонія: 13 грудня 2008 р., УПЦ Київського Патріархату.
81. МАРК (ЛЕВКІВ), єпископ Кіровоградський і Голованіський, хіротонія: 1 лютого 2009 р., УПЦ Київського Патріархату.
82. ПАВЛО (КРАВЧУК), єпископ Тернопільський і Теребовлянський, хіротонія: 30 березня 2009 р., УПЦ Київського Патріархату.
83. ЕПІФАНІЙ (ДУМЕНКО), єпископ Вишгородський, вікарій Київської єпархії, хіротонія: 15 листопада 2009 р., УПЦ Київського Патріархату.
84. СИМЕОН (ЗІНКЕВИЧ), єпископ Дніпропетровський і Павлоградський, хіротонія: 21 листопада 2009 р., УПЦ Київського Патріархату.
85. ТИХОН (ПЕТРАНЮК), єпископ Луганський і Старобільський, хіротонія: 22 листопада 2009 р., УПЦ Київського Патріархату.

 

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку