У Луцьку для туристичного показу готуватимуть пам’ятки сакральної архітектури

15:45, 25 листопада 2009
Православ`я
18 0

У Луцьку пам’ятки сакральної архітектури готуватимуть для туристичного показу.

Як повідомили в управлінні культури і туризму облдержадміністрації, представники релігійної громади церкви св.Параскеви у селі Милуші, представники управління культури і туризму та державного управління охорони навколишнього природного середовища сьогодні під час зустрічі обговорили заходи зі збереження та благоустрою території цієї пам’ятки архітектури ХУII століття – однієї з найдавніших дерев’яних сакральних споруд в області.

Як зазначив заступник начальника управління культури і туризму Василь ВОРОН: „На перший погляд церква св.Параскеви у селі Милуші непоказна, як і дві інші – у Гішині Ковельського та Качині Камінь-Каширського районів, що були побудовані до 1700 року. Але з високого пагорба можна оглянути мальовничий пейзаж заплави Стиру. Подібні місця для огляду краєвиду вниз за течією річки маємо у Жидичині Ківерцівського району, Старому Чорторийську. До 2012 року усі вони можуть бути належним чином підготовлені для туристичного показу...”.

Також він повідомив, що завершується ремонт і наступного року розпочнеться благоустрій території пам’ятки історії місцевого значення – некрополя воїнів Стохідської битви у селі Свидниках на обочині траси Ковель-Луцьк. Також необхідно розробити проект благоустрою місць масових поховань жертв минулої війни у селі П’ятидні Володимир-Волинського району. Крім того, на черзі кладовище на повороті до Лукова, стан якого „служить нашій ганьбі”, як писала Леся Українка. Ці та інші об’єкти туристичної інфраструктури волиняни сподіваються облаштувати силами і коштами територіальних громад, бізнесменів, районних та обласного бюджетів, наголосив В. ВОРОН.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter