На Вінниччині відзначено 200-річчя храму "Святої Параскеви"

16:05, 23 листопада 2009
Православ`я
135 0

Підготовлено фотостенд з історії храму

В с.Жигалівка Калинівського району Вінницької області відзначили 200-річчя від дня побудови храму "Святої Параскеви".
Про це кореспонденту УНІАН повідомили в головному управлінні з питань внутрішньої політики у справах засобів масової інформації та зв`язків з громадськістю Вінницької ОДА.
За повідомленням, унікальна споруда церкви була побудована завдяки прихожанам у 1809 році і посвячена іменем святої мучениці Параскеви-П’ятниці.
У книзі відомого священика, краєзнавця, дослідника Поділля початку минулого століття Юхима Сіцінського "Приходы и церкви Подольской епархии" зазначено історичні відомості про церкву в Жигалівці, що підтверджують її 200-літню історію.
Спеціально до свят родина підприємця Анатолія Майданюка підготувала фотостенд з історії храму. На давніх фотографіях зображено храм у різні часи.
Під час святкування настоятелі храмів з Калинівки, Сальника, Гущинець відправили службу, яка супроводжувалася співом хористів з Вінниці.
Благочинний Калинівського району протоієрей Володимир Розман вручив грамоти за підписом архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симона.
Храм пережив різні часи – його закривали до війни, він відновлював свою роботу у війну і післявоєнний час, потім з кінця п’ятдесятих років минулого століття протягом трьох десятиліть не діяв.
Нині храм відновлено, частина його розписана, чимало робіт ще доводиться зробити.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter