У Києві розпочалися Другі Покровські Міжнародні просвітницькі читання

14:54, 22 жовтня 2009
Православ`я
153 0

Триватимуть до 24 жовтня

22 жовтня в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Г. Шевченко розпочали роботу Другі Покровські Міжнародні просвітницькі читання - «Церква в світі: Служіння любові». Про це йдеться на офіційному сайті Української Православної Церкви.

«Ми бачимо покровські читання як співпрацю між Церквою і різними соціальними, науковими, державними структурами. Тобто Церква має сьогодні зайняти належне місце в суспільстві, так як вона займала в певний час, і ми, проводячи такі читання, плекаємо надію, що не тільки вони зможуть збагатити один одного – Церкву і державу, але й що вони допоможуть якомога швидше відновити ту духовну спадщину, те високе і велике духовне підґрунтя, на якому формувалась українська нація і українська держава», - відзначив голова Місіонерського відділу УПЦ архієпископ Полтавський і Миргородський Филип.

Зі словами вітання до присутніх звернувся Митрополит Київський і всієї України Володимир.

«Церква ніколи не протистояла знанням. Знання, якщо вони під егідою православної віри, то служать корисно і сердечно загальній справі «вочеловечения человека». Служіння любові, яке стало головною темою ІІ покровських читань, має велике значення, бо любов обіймає собою все і всіх. Нехай ця любов об’єднує нас з вами, брати і сестри, з людьми різних спеціальностей та різними по  характеру, по знанням і по вірі», - сказав Митрополит Володимир.

У свою чергу, ректор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Леонід ГУБЕРСЬКИЙ, наголосив на співробітництві Церкви та очолюваного ним ВУЗу.

«Я вважаю, що нашому університету дуже поталанило, що ми удостоєні честі вже вдруге проводити такі шановані читання. Це дає нам можливість долучати до участі у роботі наших викладачів і саме головне, молоде покоління, наших студентів. Це дуже символічно, що саме в наших стінах проводяться ці читання і дуже добре, що врешті-решт ми повертаємось до Бога, до духовних витоків нашого народу та нашої історії. Це те, що сьогодні вкрай необхідно для всіх нас, для людей різних поколінь», - зазначив Л.ГУБЕРСЬКИЙ.

У першій частині конференції були зачитані вітальні адреси від Предстоятеля Польської Православної Церкви Митрополита Варшавського Сави та Патріаршого Екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Слуцького Філарета. Прозвучали вітання від академіка НАН України Петра ТОЛОЧКА, ректора Київських Духовних шкіл архієпископа Бориспільського Антонія,  директора Інституту проблем виховання Івана БЕХА, голови синодального відділу «Церква і культура»  ігумені Серафими (Шевчик) та інших.

Також відбулося нагородження за значний вклад у будівництво Свято-Воскресенського Кафедрального собору УПЦ. Митрополит Володимир вручив примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія архієпископу Полтавському і Миргородському Филипу та відзначив діячів науки ювілейними орденами 450-річчя перенесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері. Зокрема, нагороди отримали: Леонід ГУБЕРСЬКИЙ, Петро ТОЛОЧКО та Іван БЕХ.

Другі Покровські Міжнародні просвітницькі читання «Церква в світі: Служіння любові» триватимуть до 24 жовтня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter