Сайт Коломийсько-Ченівецької єпархії УГКЦ розмістив відразу дві новини про «єднання православних та греко-католиків» на Прикарпатті. У зв’язку з двозначністю таких повідомлень та численними проханнями роз’яснити позицію Київського Патріархату з цього приводу, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета прес-центр Київської Патріархії повідомляє наступне.

Незважаючи на складні сторінки минулих взаємовідносин між православними та греко-католиками, які й зараз даються взнаки спалахами протистояння в окремих парафіях та виявами взаємної недовіри між представниками обох сповідань, Київський Патріархат та УГКЦ прагнуть налагодити добрі взаємовідносини, розв’язати існуючи конфлікти та примирити ворогуючих.

Проте, існують такі протирічча, які не можуть бути розв’язані лише на двосторонньому, а тим більше – на персональному рівні. До їх числа входять відмінності догматичного вчення Православної і Католицької Церков, зокрема – погляд на роль у житті Церкви Римського єпископа. Ці протирічча є перешкодою до євхаристійного єднання, яке є свідченням повної згоди у вірі й молитві між тими, хто до нього приступає.

Канонічна практика свідчить, що богослужбова участь духовенства в літургії передбачає причастя Тіла і Крові Христових. З вище наведених причин православні та греко-католики не можуть причащатися з єдиної Євхаристійної чаші. Саме тому ієрархи й духовенство Православної Церкви не беруть участь у літургічних відправах УГКЦ, а лише, в разі запрошення, присутні на них у небогослужбових одежах. Так само і єпископи та духовенство УГКЦ не можуть брати участі в літургічних відправах Православної Церкви, а лише можуть бути присутні на них.

У зв’язку з цим присутність єпископа і священиків Київського Патріархату у богослужбових одежах на літургії в греко-католицьких парафіях та їх участь у окремих частинах богослужіння, що можна бачити з представлених на вказаному сайті матеріалів, є порушенням канонічної практики, вчиненим на власний розсуд. Враховуючи це, а також спокусу, яку викликали такі дії серед православних віруючих, Священний Синод УПЦ Київського Патріархату на своє найближче засідання запросив єпископа Коломийського і Косівського Іоанна для дачі роз’яснень та винесення відповідного рішення.

 

 

Прес-центр Київської Патріархії

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram