УПЦ поновить діалог із УАПЦ і буде контактувати з УПЦ КП

17:00, 09 вересня 2009
Православ`я
27 0

Українська Православна Церква поновить діалог із Українською Автокефальною Православною Церквою і планує контактувати з Українською Православною Церквою Київського Патріархату. Як повідомив кореспонденту УНІАН прес-секретар Предстоятеля Української Православної Церкви протоієрей Георгій КОВАЛЕНКО, таке рішення було ухвалене 9 вересня на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Митрополита Київського і всієї України Володимира у Свято-Успенській Почаївській Лаврі.
Зокрема, для встановлення діалогу з УАПЦ було вирішено поновити діяльність Синодальної комісії УПЦ по діалогу з УАПЦ.
Головою комісії призначено архієпископа Білоцерківського і Богуславського МИТРОФАНА, керуючого справами УПЦ. До складу комісії також увійшли архієпископ Бориспільський АНТОНІЙ, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архімандрит Кирил (ГОВОРУН), співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Микола ДАНИЛЕВИЧ, керівник відділу інформації та зв`язків з громадськістю Київської єпархії УПЦ, протоієрей Петро ЗУЄВ та помічник Ректора КДА і С з науково-дослідницької роботи Володимир БУРЕГА.

Також Синод створив робочу групу, на основі складу Синодальної комісії УПЦ по діалогу з УАПЦ, на яку поклав відповідальність за підготовку діалогу з представниками УПЦ КП.

Як повідомляв УНІАН, 26 серпня 2009 р. на Архієрейському соборі УАПЦ було прийнято Звернення до Вселенського Патріарха ВАРФОЛОМІЯ з проханням про прийняття УАПЦ до складу Вселенського патріархату на правах автономії.

Генеральний секретар Священного синоду Вселенського патріархату архімандрит Єлфідофорос ЛАМБРИНІАДІС повідомив, що лист Архієрейського собору Української автокефальної православної церкви Вселенському Патріарху ВАРФОЛОМІЮ буде розглянуто на засіданні Синоду в Константинополі 28 вересня.

У разі приєднання УАПЦ до Вселенського патріархату буде втрачено шанс створити в Україні Єдину помісну православну церкву.
 

Довідка УНІАН.Священний Синод Української Православної Церкви на своєму засіданні 22 листопада 1995 року створив Синодальну комісію Української Православної Церкви по діалогу з УАПЦ (журнал №67). 27 листопада 2007 року “Архієрейський собор УАПЦ” направив своє звернення до Собору Української Православної Церкви, в якому закликав продовжити діалог, розпочатий в 1995 році.

У відповідь на це звернення Священний Синод Української Православної Церкви на своєму засіданні 16 липня 2008 року зазначив серед іншого наступне: “На схвальне відношення заслуговує бажання УАПЦ продовжувати подальший діалог з Українською Православною Церквою, метою якого є відновлення єдності Українського Православ’я <...> Священний Синод Української Православної Церкви вважає за необхідне продовжувати діалог про відновлення єдності Українського Православ’я”.

На тому ж засіданні Священного Синоду була прийнята відповідь на «Звернення Священного Синоду та єпископату УПЦ КП до архієреїв, духовенства та вірних Української Православної Церкви (в складі Московського Патріархату)» від 14 грудня 2007 року. У відповіді Священного Синоду також було зазначено: “Усвідомлюючи необхідність якнайшвидшого подолання церковних розділень в Україні, Українська Православна Церква готова до конструктивного діалогу та співпраці з усіма зацікавленими сторонами, включно з представниками тих релігійних груп, які сьогодні не мають єдності зі вселенським Православ’ям”.


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter