Вінниця. 17 серпня. УНІАН. На Іосафатовій долині у Вінницькі області відбулася хресна хода, в якій взяли участь близько 10 тисяч прочан.

Як повідомили кореспонденту УНІАН в прес-службі Вінницької єпархії, хресна хода відбулася 15 серпня на Іосафатовій долині, або «Долині Хрестів», як ще називають цю місцевість поблизу с. Голинченці Шаргородського району, у якому взяли участь близько 10 тисяч прочан з Вінницької, Хмельницької, Житомирської, Київської областей та з інших куточків України.

«Христа славте, хрести ставте» - ці слова Божої Матері, котра промовила їх 1986 років тому, явившись місцевому пастуху, закликають віруючих людей виконувати Її наказ, незважаючи на різні труднощі. У 20-ті роки минулого століття на долині були встановлені десятки тисяч хрестів, знищені згодом безбожною владою. Лише на початку нового століття традиція була відновлена і напередодні хресної ходи на Іосафатовій долині було встановлено майже тисячу хрестів.

Цьогорічну хресну ходу очолили архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський СИМЕОН та єпископ Шепетівський і Славутський ВОЛОДИМИР. Разом з віруючими архієреї пройшли шляхом від Свято-Димитрівського храму с. Голинчинці до Іосафатової долини. Обоє архіпастирів звернулися зі словом повчання до народу.

Після Божественної літургії, Причастя та слів привітання від архієреїв та гостей паломники, які прибули на Іосафатову долину, мали змогу підкріпити свої сили трапезою, приготовленою для них братією Шаргородського монастиря, сестер Браїлівської обителі, парафіян сіл Голинченці та Зведенівка.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram