У день пам`яті святих Петра і Февронії – покровителів сім`ї (8 липня за н.ст.) – у Сімферополі (Крим) відбудеться свято «День сім`ї, любові й вірності».

Як повідомляє кореспондент УНІАН, свято розпочнеться 7 липня. У рамках заходу в Сімферопольському художньому музеї пройде виставка творів образотворчого мистецтва «Сім`я у живописі» й експозиція фоторобіт «Кримська сім`я». Також керівники держустанов, священнослужителі, батьки, православні педагоги за круглим столом обговорять тему «Відродження сімейних цінностей у кримському суспільстві».

Того ж дня у кафедральний Петро-Павлівський собор Сімферополя привезуть ікону з мощами святих Петра і Февронії.

Як повідомили у Сімферопольській і Кримській єпархії, ікона прибуде хресною ходою (місце її постійного перебування – село Морське Феодосійського благочиння), яка розпочалася ще 22 червня й наразі проходить кримською землею.

Планується, що 8 липня у Сімферополі освятять пам`ятник кримському вчителеві, а також відбудеться святковий концерт.

Захід організовує Сімферопольська і Кримська єпархія Української Православної Церкви разом з місцевою владою та громадськими організаціями Криму.

Довідка УНІАН

8 липня (25 червня за ст.ст.) Руська Православна Церква вшановує пам`ять муромського святого подружжя Петра і Февронії, які жили на рубежі XII– XIII століть.

Згідно з житієм святих, благовірний князь Петро був другим сином Муромського князя Юрія Володимировича. Він посів на Муромський престол 1203 року. За декілька років до того Петро захворів проказою, від якої ніхто не міг його вилікувати. Уві сні князеві було видіння, що його може зцілити дочка бджоляра Февронія, селянка із селища Ласкавого, що в Рязанській землі. Февронія була  красивою, благочестивою і доброю дівчиною. Вона розумілася на зіллі та вміла лікувати недуги, її слухалися дикі тварини. Князь покохав Февронію за її благочестя, мудрість і доброту й дав обітницю одружитися на ній, коли одужає. Дівчина зцілила князя, та він не дотримав свого слова. Хвороба повернулася. Февронія вдруге вилікувала князя, після чого вони одружилися.

По смерті брата Петро успадкував княжий престол. Бояри поважали свого князя, але пихаті боярині не злюбили Февронію, бо, як вважали, що селянка  не може правувати ними. Бояри стали вимагати, аби князь покинув свою дружину. Петро, дізнавшись, що його хочуть розлучити з його коханою, вирішив, що краще йому добровільно відмовитися від влади і багатства і податися разом з дружиною у вигнання. Петро і Февронія залишили  Муром, відпливши на човні по річці Оці. Невдовзі у Муромі  почалася смута:  бояри пересварилися між собою за князівський престол. Полилася кров. Тільки тоді бояри схаменулися, зібралися на раду й вирішили перепрохати князя Петра назад. Князь і княгиня повернулися. Февронію стали любити і шанувати. 

На схилі літ Петро і Февронія прийняли постриг у різних монастирях з іменами Давид і Єфросинія. Єдине, про що вони благали Бога, – аби померти їм в один день. Заповідали поховати себе разом у спеціально приготованій труні з тонкою перегородкою посередині.

Вони померли кожен у своїй келії в один день і годину 8 липня (25 червня за ст. ст.) 1228 року.

Люди вирішили, що негоже ченцям в одній труні лежати, та й порушили волю покійних: поклали тіла у різних монастирях. Проте наступного дня вони опинилися разом. Двічі їхні тіла розносили по різних храмах й щоразу вони дивним чином опинялися поряд. Святе подружжя так і поховали укупі в місті Муромі побіля соборної церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Приблизно через 300 років після кончини Петра і Февронію приєднали  до лику святих Руської Православної Церкви. Нині їхні мощі  лежать у жіночому Свято-Троїцькому монастирі в Муромі.

Цього дня православні християни у своїх молитвах прохають Бога про велику любов і сімейну злагоду.

Також, за народними прикметами, з цього дня слід чекати сорок спекотних днів.

 

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram