Частинка мощей великомученика Георгія Побідоносця 28 червня прибула в Десятинний монастир Різдва Пресвятої Богородиці. Про це повідомляє «Україна православна». Це подарунок Єрусалимської Церкви. Тепер вірні Української Православної Церкви зможуть молитися угодникові Божому Георгію у першому кам`яному храмі Київської Русі, що його побудував святий рівноапостольний князь Володимир у Х столітті.

Святий Георгій народився і виріс у християнській сім`ї. Його батько був замучений за сповідання Христа. Георгій пішов на військову службу, де прославився своєю хоробрістю і став римським воєначальником.

Під час гонінь на християн при імператорові Діоклетіані він роздав своє майно бідним, пішов до правителя й оголосив себе християнином. Після марних прохань зректися Христа імператор наказав воїнам колоти Георгія списами. Але тільки-но списи торкалися тіла святого, як залізне вістря розм`якшувалося і згиналося. Тоді воїни відвели Георгія до темниці на нові, ще більш жахливі муки. Та святий мученик все терпляче зносив, прохаючи у Господа відради та допомоги. Переконавшись у своєму безсиллі, Діоклетіан наказав відрубати святому голову. Чимало свідків катування Георгія, серед них і сама імператриця Олександра – дружина Діоклетіана – охрестилися.
За правління царя Костянтина (IV ст.) у місті Лідді було освячено храм в ім`я мученика, куди перенесли і мощі святого. Коли мусульмани захопили Палестину, церква занепала. 1872 року в річницю того дня, коли храм вперше освятили, було звершено освячення оновленого храму. Згадка про цю визначну подію здійснюється і по нині (16 листопада за н.ст.), а на честь цього торжества на Русі побудовано багато монастирів і церков.

Одне із найвідоміших посмертних чудес Георгія – убивство змія, який нападав на Бейрут. Щодня жителі міста віддавали змієві данину – юнака або дівчину. Коли у лігво змія потрапила царська донька, з`явився Георгій Побідоносець на білому коні й простромив хижака списом, а кінь розтоптав його копитами. Георгій наказав царській дочці обв`язати змія поясом і, мов пса, вести у місто. Жителі, жахаючись, розбігалися, але святий зупиняв їх словами: «Не лякайтея! Тільки віруйте!» Потім Георгій привселюдно добив змія. Жителі Бейрута, побачивши таке диво, прийняли Христову віру, а згодом і звели величний храм в ім`я Пресвятої Богородиці і великомученика Георгія. Під час освячення храму у вівтарі дивним чином почало бити джерело з цілющою водою.

28 червня Єрусалимська Православна Церква подарувала частинку мощей святого Георгія Побідоносця Десятинному монастирю, що у Києві.
 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram