Митрополит Іларіон (Алфєєв) розповів грецькому церковному агентству новин про ситуацію в УПЦ

16:01, 13 лютого 2018
4779 0
Митрополит Іларіон / anna-news.info

Текст інтерв'ю опубликваний на сайті ВЗЦЗ РПЦ.

"Для православних Росії та Білорусі Україна – це не чужа країна. Київ – це колиска руського Православ'я і найдавніша кафедра Руської Православної Церкви. З глибоким співчуттям ми спостерігаємо за подіями останніх років у цій країні: нестабільність, збройний конфлікт на Донбасі, пов'язана з цим радикалізація політичної атмосфери. Українська Православна Церква – найбільша конфесія країни, вона залишається поза політикою і не підтримує жодну зі сторін конфлікту. Це дозволяє їй зберегти миротворчий потенціал, реально об'єднує Україну...", - сказав владика Іларіон.

Він також згадав про законопроекти, які дискримінують віруючих УПЦ.

"Уявіть собі, що почнеться, якщо, наприклад, влада Греції поставить завдання приєднати канонічну Елладську Православну Церкву до одного з місцевих неканонічних утворень? Скажімо, храми канонічної Церкви в Греції насильно, за підтримки поліції, почнуть передавати так званим «старостильникам» під приводом того, що таким нібито є бажання частини віруючих? Саме це нині відбувається в Україні. Більше того, в Україні намагаються легалізувати цей процес шляхом прийняття кількох законопроектів, які дискримінують віруючих Української Православної Церкви", - розповів митрополит Іларіон.

Владика також прокоментував бажання створення єдиної помісної церкви.

"Прихильники цього проекту, і представники Української греко-католицької церкви починають відкрито говорити про те, що мета примусового об'єднання православних України – це їх подальше приєднання до греко-католицької унії. Вплив греко-католицької церкви на становище Православної Церкви в Україні має прихований характер, але його не можна недооцінювати. Ви чули про звернення до Святішого Патріарха Варфоломія з проханням про надання автокефалії, яке направив минулого року український Парламент? Усі ініціатори цього звернення відомі, і більшість з них – греко-католики", - підкреслив Глава ВЗЦЗ РПЦ.

Владика Іларіон також розповів, як вирішити проблеми церковної єдності.

"На нещодавній зустрічі з представниками Української Православної Церкви Святіший Патріарх Варфоломій підкреслив, що проблеми церковної єдності можна вирішити лише канонічними, а не політичними методами. Такої ж позиції дотримуються і Предстоятелі інших Помісних Православних Церков, які неодноразово висловлювали підтримку Українській Православній Церкві. Основна загроза міжконфесійному миру в Україні – це втручання політиків у внутрішнє життя Церкви. Ми вдячні нашим православним братам, що вони бачать цю загрозу православ'ю України, і просимо їх молитися про повернення миру та взаєморозуміння в цю країну", - сказав він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter