Архієреї Помісних Православних Церков висловили підтримку пастві Львівської єпархії УПЦ

17:34, 05 лютого 2018
Православ`я
4995 0
У Львові в храмі УПЦ сталася пожежа / news.church.ua

На адресу керуючого Львівською єпархією Української Православної Церкви надходять листи з підтримкою з різних Помісних Церков. Архіпастирі Сербської та Елладської Церков засудили дії паліїв храму УПЦ у Львові,  повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

2

Єпископ Будимлянський та Никшичцький Іоанікій (Сербська Православна Церква) 3 лютого надіслав листа архієпископу Львівському і Галицькому Філарету, у якому засудив дії зловмисників, які  підпалили храм на честь святого рівноапостольного князя Володимира.

Єпископ Іоанікій також висловив слова підтримки Високопреосвященнішому архієпископу Філарету, духовенству та вірним Львівської єпархії.

“Важко повірити, – написав Преосвященний Іоанікій у своєму листі, – що в країні, до якої святий князь приніс світло Христового євангелія, Його храми зазнають підпалів. Це злодійство могли вчинити лише ті, для кого християнська єтика і повага до фундаментального права кожної людини мати свій дім молитви є зовсім чужими”.

Владика висловив сподівання, що правоохоронні органи зроблять все від них залежне, щоб знайти винуватців і будуть захищати права віруючих на свої храми для зустрічі з Богом.

Листи від архієреїв Помісних Православних Церков зі словами співчуття та підтримки на адресу архієпископа Львівського і Галицького Філарета продовжують надходити.

3

Сьогодні, 5 лютого, керуючий Львівською єпархією отримав слова підтримки від Митрополита Верійського, Науського і Кампанійського Пантелеімона (Елладська Православна Церква) та єпископа Пакрацко-Славонського Іоана (Сербська Православна Церква).

Митрополит Пантелеімон зазначив що Верійська Митрополія перебуває поруч та молиться за відновлення храму св. рівноапостольного князя Володмиира. У своєму листі він назвав підпал храму “святотатським діянням, з чийого б боку воно  не відбувалося”, а також “ганебним і підлим вчинком релігійної нетерпимості”.

Єпископ Іоан зауважив, що Церква Христова страждає протягом всієї її історії, і в контексті цього згадав Ясеновец у Хорватії, “де у XX столітті була пролита кров сотень тисяч православних християн від рук людей, що також називали себе християнами”.

Запевняючи архієпископа Філарета у своїх молитвах, Сербський архіпастир пообіцяв, що у своїх контактах з міжнародними організаціями буде свідчити про страждання духовенства та віруючих Української Православної Церкви та про їх дискримінацію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter