2

У Десятинний монастир Різдва Пресвятої Богородиці 6 лютого зі Святої Гори Афон з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія прибуде десниця великомученика Георгія Побідоносця. Про це повідомляється на сайті обителі.

Зустріч святині відбудеться о 9.30.

***Святий Георгій народився в Каппадокії, у родині багатих і побожних батьків, які виховали його в християнській вірі. Ще в дитинстві він втратив батька, який був замучений за сповідування Христа. Мати ж Георгія переселилася з юнаком у Палестину, так як там була її родина і багаті володіння.

Відео дня

Вступивши на військову службу Георгій вирізнявся серед інших воїнів своїм розумом, хоробрістю, фізичною силою, військовою статурою та красою. Досягнувши незабаром звання трибуна, він виявив таку хоробрість у бою що звернув на себе увагу і став улюбленцем імператора Діоклетіана. Імператор нагородив відважного воїна званням коміта і воєводи.

Мати Георгія до того часу вже померла. З того часу Георгій роздав все своє багатство і звільнив своїх рабів. Після цього він з'явився на нараду імператора й патриціїв щодо винищування християн і мужньо викрив їх у жорстокості і несправедливості, оголосивши себе християнином і привівши збіговисько в замішання. Після безрезультатних умовлянь відмовитися від Христа імператор наказав піддати святого різним мукам.

Святого великомученика били воловими жилами, колесували, кидали в негашене вапно, примушували бігти в чоботях з гострими цвяхами всередині, поїли отрутою. Зрештою імператор вирішив влаштувати останнє випробування святому Георгію і запропонував йому стати своїм співправителем, якщо той принесе жертву язичницьким богам.

Георгій прийшов з імператором в язичницький храм, але замість жертвопринесення він вигнав звідти демонів, які мешкали в статуях, після чого ідоли впали і розбилися.

Тоді імператор наказав відрубати йому мечем голову. Так святий страждалець відійшов до Христа в Нікомидії у квітні 303 року.