Митрополит Антоній нагадав історію Різдва і розповів, чому у цей день важливо прийти до храму

19:46, 06 січня 2018
Православ`я
6291 0
Центр інформації УПЦ

У день Різдва Христового віруючі, які приходять на Божествену літургію до храму, стають єдиною православною сім’єю, яка молитися Богові про найголовніше.

Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич) закликав усіх православних християн на Різдво прийти до храмів, повідомляє Центр інформації УПЦ.

«Суть свята Різдва Христового – це богослужіння, Літургія. Для кожного православного християнина, для кожної православної людини, найголовніше - причаститися Святих Тайн Христових. Тому я закликаю всіх у цей день прийти до храму, де ми станемо єдиним Тілом Христовим, єдиною православною сім’єю, яка буде молитися про найголовніше. Наші основні молитви в це свято, насамперед, про мир у Батьківщині. Щоб на сході України закінчилася війна, щоб Господь дарував нам мир, злагоду. Щоб Господь тими силами, які в нього є, знищив агресію. Вітаю усіх зі святом і бажаю, щоб Немовля Христос обов’язково народився в серці кожного із нас!» - побажав митрополит Антоній.

«Різдво Христове -  це настільки визначна подія, що розділила всю людську історію на період: до Різдва Христового і - після. Це нова епоха. Епоха можливості стати людиною новою, новою у Христі, новою в Дусі Божому. Щоб суспільство розвивалося на основі моральних цінностей, які приніс в цей світ Господь наш Іісус Христос», - сказав владика Антоній.

Керуючий справами УПЦ назвав Різдво Христове - святом християнської православної віри і нагадав слова преподобного Єфрема Сиріна.

«Господь стає людиною для того, щоб людина стала Богом. Преподобний Єфрем Сирін говорить, що Бог поклав на Себе печать людства для того, щоб і людство могло прикраситися печатью Божества. Це таємниця. Людський розум ніколи не зможе зрозуміти в повноті те, що відбувається, але ми знаємо на досвіді, що Бог є частиною людської історії. В час, який Господь призначив, Він народжується у Віфлеємі, даючи імпульс новому життю», - розповів митрополит Антоній.

7 січня Різдво Христове разом з Українською Православною Церквою відзначають Єрусалимська, Грузинська, Руська і Сербська Православні Церкви, афонські монастирі, які живуть за Юліанським календарем, а також католики східного обряду (Українська Греко-Католицька Церква) і частина протестантів.

Центр інформації УПЦ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter