Відкриття I-ї міжнародної наукової конференції

Блаженніший Митрополит Онуфрій 27 листопада очолив урочисте відкриття I-ї міжнародної наукової конференції «Паїсівські читання», що відбувається на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, науковий форум присвячений 295-річчю від дня народження преподобного Паїсія Величковського і його духовно-культурній спадщині та проводиться у дні його пам’яті 27-28 листопада.

2

Відкриваючи пленарне засідання, у своєму вітальному слові Блаженніший Митрополит Онуфрій підкреслив, що «старець Паїсій і плоди його молитовно-пастирської і просвітницької діяльності мають особливе значення для сучасного суспільства».

Відео дня

Головною справою його життя стало відродження православної школи старчества, розповів Блаженніший владика.

«І великі старці Оптиної пустелі і Валаама, і Глинської пустині, і багатьох інших обителей в Україні, Росії, Румунії, Молдови, Болгарії, Сербії, Греції, та й на самій Святій Горі Афон, – це все плоди Паїсівської школи», – підкреслив він.

Його Блаженство прикликав Боже благословення на усіх учасників конференції і побажав плідної праці. «Нехай Господь наш Іісус Христос молитвами Своєї Пречистої Матері умудрить і допоможе нам не тільки зрозуміти красу духовної спадщини преподобного Паїсія, а й своїм життям долучитися до нього», – сказав Предстоятель.

У міжнародній науковій конференції «Київські Паїсівські читання» бере участь понад 50 науковців, богословів і священнослужителів із 13 країн світу: Україна, Греція, Росія, Румунія, Молдова, Великобританія, Франція, Італія, Польща, Німеччина, Австрія, Хорватія, Чехія.

Директор Міжнародного інституту афонської спадщини С. Шумило також провів презентацію нового випуску наукового альманаху «Афонська спадщина» присвяченого 295-річчю від дня народження прп. Паїсія Величковського.

3

Після урочистого відкриття пленарне засідання під головуванням архієпископа Ірпінського Климента, єпископа Бородянського Варсонофія, Сергія Шумило продовжилося.

Захід покликаний стати майданчиком для обміну досвідом, системного і різнобічного обговорення, вивчення і популяризації спадщини прп. Паїсія, а також історії та впливу ісихазму і Афону в розвитку духовності, культури, філософії, мистецтва і літератури народів Центрально-Східної Європи, триватиме два дні.

У роботі конференції передбачена очна і заочна участь. За результатами роботи статті доповідачів будуть опубліковані в науковому альманасі “Афонська спадщина”.

Організаторами конференції виступають: Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, Міжнародний інститут афонської спадщини, Кафедра славістики Ясського університету ім. Олександра Іоанна Кузи (Ясси, Румунія).