/ news.church.ua

Уперше в Київ будуть принесені для поклоніння віруючих ковчег з мощами та посох видатного подвижника, який сприяв відновленню православного старчества прп. Паїсія Величковського (1722 – 1794). З 25 по 29 листопада святині перебуватимуть в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Принесення святих мощей з Ново-Нямецького ставропігійного монастиря організовується з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до дня пам’яті прп. Паїсія Величковського (28 листопада) і з нагоди святкування 295-річчя від дня його народження.

Урочиста зустріч святинь відбудеться 25 листопада (в суботу) о 16.00 біля центральних Святих воріт Києво-Печерської Лаври, після чого вони будуть перенесені в Трапезний храм на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських (вул. Лаврська 9, корпус № 29). З 26 листопада (неділя) доступ до святинь для загального поклоніння буде відкритий в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври (біля входу в Ближні печери, корпус № 24). Тут святині пробудуть до 29 листопада.

28 листопада, у день пам’яті прп. Паїсія Величковського, в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври з 6.30 до 8.30 буде звершена святкова Літургія.

Принесення святинь організовує Міжнародний інститут афонської спадщини (МІАН) в рамках проведення в Києво-Печерській Лаврі 27 – 28 листопада 2017 року Міжнародної конференції «Київські Паїсівські читання», присвяченої 295-річчю від дня народження прп. Паїсія Величковського.

*** Прп. Паїсій Величковський (1722 – 1794) — видатний православний подвижник і старець, стараннями якого було відроджено православне старчество в Україні, Росії, Молдові, Румунії та інших країнах. Його послідовниками були засновані знамениті Оптина та Глинська пустині, відновлені Святогірська і Нямецька Лаври, Валаамський монастир і багато інших. На Афоні старець Паїсій заснував Свято-Іллінський скит. Вихідець роду козацьких священиків з Полтавщини, своє духовне становлення він проходив в Київській духовній академії та Києво-Печерській Лаврі. Стараннями старця Паїсія були вперше перекладені на слов’янську мову «Добротолюбіє» та інші святоотечні творіння. Після того як в 1743 році прп. Паїсій Величковський покинув Київ і Україну, він більше ніколи не повертався в рідні краї. Принесення ковчега з мощами прп. Паїсія до Києва в рік 295-річчя від дня його народження відбувається вперше.