В УПЦ розповіли, як начальник поліції проігнорував рішення суду по храму на Франківщині

16:35, 05 листопада 2017
1309 2

У селі Старий Гвіздець Коломийського району Івано-Франківської області 4 листопада відбулось насильницьке заволодіння Свято-Успенським храмом УПЦ.

Про це заявляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Івано-Франківської єпархії УПЦ.

Зокрема, йдеться про те, що попри рішення суду, поліція встала на бік представників УПЦ КП.

"О 9-й годині ранку представники УПЦ КП відчинили храм та провели у ньому своє богослужіння. Близько 30-ти поліцейських відтіснили віруючих Української Православної Церкви і не дозволили їм увійти до церкви.

Варто зазначити, що напередодні, 3 листопада, Коломийський міськрайонний суд виніс ухвалу, якою задовольнив скаргу релігійної громади села Старий Гвіздець на бездіяльність Коломийського відділу поліції та зобов’язав правоохоронців внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань з приводу подій, які відбулись у Старому Гвіздці минулого місяця", - повідомляє офіційний сайт УПЦ.

"14 жовтня Старогвіздецьким сільським головою Дяківим Михайлом Петровичем було проведено збори жителів села, на яких виносилось питання про зміну канонічного підпорядкування релігійної громади Свято-Успенського храму у підлеглість УПЦ КП. В ході тих подій представники Київського патріархату заволоділи ключами від святині і фактично стали утримувати її під своїм контролем.  В свою чергу це стало підставою для подання громадою заяви про вчинення кримінальних правопорушень передбачених ст. ст. 161, 179 КК України", - повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

"Цього разу начальник Коломийського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області Остап Романович Білейчук особисто заборонив православним вірянам зайти до церкви, яка була передана їм у користування ще у 1991 році, та наголосив, що якщо віруючі чимось незадоволені, то вони можуть оскаржити його дії у суді. Саме цей посадовець у червні сприяв захопленню Свято-Благовіщенського храму Української Православної Церкви міста Коломиї так званими капеланами Української Греко-Католицької Церкви", - повідомляє офіційний сайт УПЦ.

На разі настоятель храму священик Миколай Кушнір та його численна паства змушені проводити богослужіння під стінами храму.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter