У день Казанської Божої Матері Патріарх Кирил молився про мир в Україні

16:24, 05 листопада 2017
621 0
свято Казанської ікони Божої Матері в Успенському соборі Московського Кремля http://www.patriarchia.ru

У свято Казанської ікони Божої Матері (у пам'ять позбавлення Москви і Росії від поляків у 1612 році), 4 листопада, Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив Божественну літургію в Патріаршому Успенському соборі Московського Кремля.

Як повідомляє patriarchia.ru, після сугубої єктенії Предстоятель Руської Православної Церкви підніс молитву про мир в Україні.

У своєму первосвятительському слові Патріарх Кирил нагадав історію свята Казанської ікони Божої Матері.

"Сьогоднішнє свято було засновано на честь перемоги над польськими загарбниками, які, скориставшись громадянською смутою на Русі увійшли в Москву, Кремль, окупували столицю і сподівалися окупувати всю країну. Але подвигом святителя Гермогена, Патріарха Московського, подвигом Мініна і Пожарського, подвигом нашого народу, який усвідомив усю згубність смути, ворог був вигнаний - спочатку з Китай-міста - це сталося 1 листопада 1612 року, потім з Кремля, а вже 3 листопада польський гарнізон капітулював. На честь перемоги, яка зумовила подальший історичний розвиток нашої країни, і було засноване, за царя Олексія Михайловича, це свято на честь Казанської ікони Божої Матері", - нагадав Патріарх Кирил.

Також Предстоятель РПЦ заявив про те, що "неможливо ізолювати Церкву від народу, тому що Церква - це і є народ".

"Ось чому я закликаю все духовенство до мудрості і мужності, готовності сповідувати Христа і словом, і ділом. Адже якщо і цього разу ми не достукаємося до людських умів і сердець, то все може скінчитися катастрофою. Ми не маємо права допустити нічого подібного до того, що сталося на початку далекого XVII століття, - ніяких заколотів, революцій, ніяких конфліктів в Росії бути не повинно", - сказав Патріарх Кирил.

false

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter