Фото: facebook.com/church.information.center

У Свято-Покровському Голосіївському чоловічому монастирі Києва 30 жовтня відзначать 29-ту річницю упокоєння черниці Аліпії (Авдєєвої) - подвижниці, особливо шанованої православними християнами в Україні.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, 30 жовтня в Голосіївському монастирі відбудеться архієрейська Божественна літургія, початок о 08.00.

2

«Людям матінка Аліпія залишила свій заповіт: «Приходьте до мене, кричіть, і я почую». Вже багато років у цей святковий день двері обителі відчинені цілодобово. Вже вночі, сюди йдуть десятки тисяч киян, намагаючись встигнути помолитися і вклонитися матінці Аліпії до початку робочого дня. На річницю преставлення шанованої подвижниці прибувають багато паломників з різних куточків України та зарубіжжя», - розповів намісник Голосіївського монастиря єпископ Ісаакій (Андронік).

Відео дня

Після Божественної літургії цього дня буде відслужена панахида по матінці Аліпії. Далі відбудеться традиційна святкова трапеза для паломників - роздача відомого монастирського частування на честь пам'яті матінки.

3

«Матінка Аліпія продовжила духовні подвиги Голосіївських старців. Несла подвиг юродства заради Христа, денно і нощно молилася, приймала людей, лікувала їх душу і тіло. За смиренне несення скорбот Господь дарував їй дар зцілення і прозорливості. Йдуть люди зі своїми бідами і біллю до черниці і дотепер, кожного дня. В усипальниці, де покоїться блаженна стариця, кожної миті у будь-який день стоять на колінах у молитві біля 20-30 людей. І сьогодні через матінку Аліпію люди приходять до Бога», - розповів владика Ісаакій.

Також він повідомив про вихід нової книги, в якій зібрані свідчення людей, в житті яких відбулося чудо по молитвам матінки Аліпії до Господа. Вихід книги заплановано на кінець року, придбати її можна буде у книжковій лавці монастиря.

За даними Голосіївського монастиря, в 2016 році, в день пам'яті матінки Аліпії, монастир відвідали близько 130 тисяч віруючих.

5

*** Монахиня Аліпія народилася 16 березня (3 березня - за старим стилем) 1905 року. Була пострижена в чернецтво в 1940-х роках в Києво-Печерській лаврі. За покірливе несення скорбот і численні духовні подвиги Господь дарував їй дар зцілення і прозорливості. У 1979 році монахиня Аліпія оселилася на руїнах знищеної в 1926 році Голосіївської пустелі, де несла свій духовний подвиг. Сюди до неї приходило безліч людей з проханнями про зцілення і духовну допомогу. 30 жовтня 1988 року монахиня Аліпія відійшла до Господа і була похована на Лісовому кладовищі міста Києва. 18 травня 2006 року по благословенню предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Володимира тіло блаженної стариці перепоховали в Голосіївському монастирі, в усипальниці під храмом на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело». Матушка Аліпія поки не зарахована до лику святих, водночас її шанування можна порівняти з шануванням православними християнами Матрони Московської.

*** Святині Голосіївського монастиря

Мощі прп. Алексія Голосіївського - Київського. Ікони з частками мощей вмч. Іоанна Сочавського і сщмч. Миколи Іскрівського. У 1999 р в храмі оновилася ікона Пресвятої Богородиці «Плачуща» і образ Господа з Богородицею, Архангелом Михаїлом і вмч. Георгіем. У монастирі зберігається копія афонської чудотворної ікони «Геронтіса». У вересні 2004 року в монастирській ризниці замироточили дві ікони - «Спорительниця хлібів» і «Життєподательниця». У 2016 році монастирю передали черевичок від святих мощей Святителя Спиридона Триміфунтського (Керкіра, Греція).