Церковний скандал у Коломиї: в УПЦ нагадали греко-католикам історію храму на Аскольдовій Могилі

16:32, 25 жовтня 2017
8523 0
/ news.church.ua

Голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов вважає твердження представника греко-католицької церкви про ситуацію у Коломиї про те, що “…допоки в один з днів не виявили, що церква відкрита. Першим це побачили греко-католики, і просто зайшли до храму….”, не відповідає дійсності.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук. 

Зокрема, йдеться про коментар голови комісії УГКЦ з міжконфесійного та міжрелігійного діалогу протоієрея Ігоря Шабана, оприлюдненому на сайті «Обозреватель». 

«Уявіть собі на хвилинку, що православні віруючі у місті Києві в один із днів побачать відкритим храм святого Миколая на Аскольдовій Могилі і просто туди зайдуть помолитись, а потім нікого не будуть пускати і запропонують створити комісію, для справедливого вирішення цього непорозуміння. До речі, храм святого Миколая на Аскольдовій Могилі був православним і зараз ним користуються релігійна громада УГКЦ. А от спірний храм у м. Коломиї будувався православними, ще тоді коли греко-католиків не було. Для порівняння, у Коломиї віруючі УПЦ мають 2 храми, а УГКЦ 20, і невже їм немає де молитись?», - пише протоієрей Олександр Бахов.

Священик наголосив, що до сьогоднішнього дня релігійна громада Української Православної Церкви й надалі законно володіє Благовіщенським храмом в м. Коломиї.

Як повідомляв офиційний сайт УПЦ, 17 жовтня, попри рішення суду на користь релігійної громади УПЦ, представники УГКЦ захопили Благовіщенський храм у Коломиї. 4 жовтня Івано-Франківський окружний адмінсуд встановив факт законності користування релігійною громадою Української Православної Церкви Благовіщенським храмом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter