В УПЦ заявили про захоплення відразу двох храмів в Івано-Франківській єпархії

22:51, 18 жовтня 2017
Православ`я
2260 3

В Коломиї вчора зрізали замки на Свято-Благовіщенському храмі Української Православної Церкви, а сьогодні провели в ньому власне «богослужіння».

Як повідомляє Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, про захоплення стало відомо з публікацій в Facebook координатора військових капеланів Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Михайла Дзюби.

Водночас в інформаційно-просвітницькому відділі Івано-Франківської єпархії УПЦ підтвердили факт захоплення, вказуючи, що силового протистояння під стінами храму не було.

"Тиждень тому Івано-Франківський окружний адміністративний суд встановив факт законності користування релігійною громадою Української Православної Церкви Благовіщенським храмом в місті Коломия та, відповідно, протиправними дії представників поліції, які запломбували культову споруду. Наразі прихильники УГКЦ знаходяться біля церкви та силоміць не пускають до неї вірян УПЦ", - повідомляється на офіційному сайті УПЦ.

"4 червня, у день Святої П’ятидесятниці, священики Греко-Католицької Церкви за підтримки вояків «Чорної сотні» вчинили спробу рейдерського захоплення Благовіщенського храму міста Коломиї. Після чого будівлю храму було опечатано", - нагадують у інформаційно-просвітницькому відділі.

Крім того Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ повідомляє про випадок "заволодіння шляхом обману" храмом на честь Успіння Пресвятої Богородиці православної громади у селі Старий Гвіздець Коломийського району.

Зокрема, 15 жовтня в сільській раді села Старий Гвіздець Коломийського району відбулись збори жителів села за участю представників УПЦ КП.

"На зборах територіальної громади села, які насправді не були парафіяльними, мешканці села, які не є парафіянами храму, взяли на себе відповідальність за зміну конфесійної приналежності релігійної громади. Настоятеля та вірян церкви на збори не було запрошено", - описується перебіг подій на офіційному сайті УПЦ.

"Шляхом обману прихильники переходу в УПЦ КП заволоділи ключами храму та встановили додатковий замок. Внаслідок цього православна громада та настоятель храму протоієрей були змушені звершувати Богослужіння на вулиці", - повідомляється на сайті єпархії.

Івано-Франківська єпархія УПЦ звернулася до правоохоронних органів, органів державної влади та міжнародних організацій за захистом порушених прав православної громади села Старий Гвіздець Коломийського району.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter