В УПЦ нагородили капеланів та волонтерів, які відзначилися у духовному та соціальному служінні на передовій

09:35, 18 жовтня 2017
Православ`я
2385 0
З початком військових дій у нашій країні Українська Православна Церква надає духовну опіку військовим на передовій та допомагає переселенцям зі Сходу.

У столичному Свято-Воскресенському храмі пам'яті загиблим та ветеранам Афганістану (Афганський) 17 жовтня відбулося урочисте нагородження священнослужителів та волонтерів, які відзначилися своїми заслугами у духовному та соціальному служінні на передовій.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, голова Синодального військового відділу УПЦ митрополит Августин вручив священнослужителям та волонтерам почесні нагороди – медаль  «За віру, гідність, честь», а також почесні грамоти.   

«Для мене велика духовна радість бути сьогодні у такому товаристві, адже тут присутні священики, які виглядають легендарними не лише в очах віруючих, які їх знають, але і в очах усіх, хто дивиться на те, що відбувається сьогодні у нашій країні. Господь закликає: "Хай сяє світло ваше перед людьми, щоб люди бачили ваші добрі справи, і прославляли Отця ще й на небі"», - зазначив митрополит Августин.

Нагороджуючи священнослужителів та волонтерів, митрополит зазначив, що серед українських капеланів багато тих, хто готовий віддати своє життя за ближнього.

«Серед наших священників є ті, які можуть бути прикладом для усіх нас, адже нема більше любові того, хто душу свою покладе за ближнього. Сьогодні країна переживає складні часи, благодійників стало менше, тому ми намагаємося служити ближнім тим коштом, що маємо. Віруючі люди несуть у церкву останнє, так і сьогодні Церква збирає допомогу», - сказав голова військового відділу УПЦ.

Настоятель Свято-Воскресенського храму протоієрей Сергій Ющик наголосив, що добрі справи треба робити тихо, однак у волонтерській діяльності не можна обійтися без цифр, тому розповів про зібрані у храмі кошти на благочинність за останній рік.

«Наш Свято-Воскресенський храм засновано як храм соціальної допомоги і підтримки ветеранів. Актив цього храму зумів провести благодійної діяльності майже на 200 тисяч гривень: це 100 тис. гривень - для сімей воїнів, загиблих в Афганістані, 60 тисяч гривень – на підтримку дітей сиріт та дітей, які навчаються в інтернатах прифронтової зони, і решта - на підтримку сімей, які втратили свої домівки на сході України», - розповів протоієрей Сергій Ющик

Серед нагороджених почесною відзнако Церкви чимало ветеранів афганської війни, які сьогодні активно реагують на події на Сході.

«Спілка ветеранів Афганістану створювалася більше 30 років тому, і найголовнішим своїм завданням ми вважали ліквідацію наслідків війни, на той час - Афганської. Але тепер, знаючи що таке війна, наші побратими через серце пропускають цю трагедію. І найперше, у чому ми доклали зусиль – це військово-патріотичне виховання. Ми проводимо роботу, створюємо підручники з військової підготовки, щоб наші хлопці не гинули від того, що є непідготовленими до війни. Наші побратими привезли на Батьківщину десятки полонених українців і ще десятки 200-х привезли, щоб відати їх у рідну землю», - розповів голова Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький.

Серед волонтерів, які отримали почесну відзнаку УПЦ були психологи, які надають допомогу військовим, артисти, які підіймають бойовий дух на передовій, а також волонтери, які опікуються станом здоров’я жителів прифронтових територій. 

«Все почалося ще з Майдану – це була наша особиста громадянська позиція. Нас ніхто не організовував, ми самі зорганізувалися, зібралися і поїхали. В останню поїздку ми возили кардіологічне діагностичне обладнання з Інституту серця Тодурова, яким провели у Попасній скринінг більш ніж 150 особам - як дітям, так і дорослим. Також залучалися лікарі вузького профілю, які просто брали відпустку за свій рахунок і їхали надавати допомогу людям у зону АТО», - розповів волонтер, віце-президент громадської організації «Лікарі доброї волі» Володимир Гришин. 

Волонтер поділився планами щодо надання медичної допомоги мешканцям прифронтових територій – вже скоро отримати первинну допомогу жителі Сходу зможуть за допомогою телемоста. 

«Зараз є плани щодо просування телемедицини та здійснення телемоста. Тобто, працюватимуть дві бригади лікарів – одна на місці, інша – у Києві. Плануємо залучати лікарів вузького профілю з отоларингології, кардіонаправлення, крім того, здійснювати УЗД черевної порожнини, серця, щитовидної залози та вен», - зазначив Володимир Гришин. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter