У резиденції Київської митрополії під головуванням керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Антонія 30 серпня відбулася зустріч представників двох релігійних громад Київської та Володимир-Волинської єпархій. Православні віряни з Київщини передали свій храм на Волинь, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
На зустрічі також був присутній Голова Представництва УПЦ при міжнародних європейських організаціях єпископ Віктор.
Релігійна громада на честь святих князів Бориса і Гліба смт. Козин, що на Київщині вже добудовує нову велику церкву, а свій невеличкий дерев’яний храм вони вирішили передати вірянам на Волинь у село Грибовицю.
Митрополит Антоній нагадав, що за останні 3 роки в УПЦ було захоплено понад 40 храмів.
«Не зважаючи на це, вірні залишаються зі своєю Церквою. Тож, 26 липня Священний Синод УПЦ прийняв рішення про збір пожертв для того, щоб відбудовувати храми в тих парафіях, де вони були силоміць захоплені. До цієї ініціативи поступово приєднуються майже всі парафії Української Православної Церкви», - сказав владика Антоній.
Згідно з розпорядженням Священного Синоду УПЦ, благодійний фонд «Фавор» розпочав програму “40 храмів”, яка має на меті забезпечити церковними спорудами ті парафії УПЦ, які були позбавлені власного місця для молитви.
За сприяння благодійного фонду з Київщини на Волинь був транспортований дерев’яний храм, після чого протягом трьох місяців велися роботи по його встановленню і облаштуванню.
Перша літургія була звершена 6 серпня, в день пам’яті святих благовірних князів Бориса і Гліба, що є свідченням Божого благословення, вважають віряни.
«Наше перше богослужіння в цій церкві відбулося у 2007 році на свято Бориса та Гліба і варто зазначити, що перша служба на Волині була звершена рівно через 10 років, саме в день пам’яті святих благовірних князів. Ми вбачаємо у цьому волю Божу і особливе благословення», - розповів настоятель храму святих князів Бориса і Гліба смт. Козин протоієрей Петро Артерчук.
Керуючий справами УПЦ підкреслив, що ця подія «є свідченням єдності нашої Церкви».