Фото: news.church.ua

У треті роковини з дня смерті Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана, +2014), 5 липня, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Києво-Печерської лаври та панахиду на могилі спочилого Предстоятеля УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили намісник лаври митрополит Павел та митрополит Симеон, митрополит Амвросій, архієпископ Никодим, архієпископ Олександр, єпископ Климент, єпископ Варсонофій, єпископ Віктор та духовенство обителі.

За літургією були піднесені сугубі молитви про мир в Україні та за упокій душі спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви.

2

Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом, в якому згадав життєвий подвиг Митрополита Володимира. «Ми сьогодні згадуємо свого наставника і вчителя, який вчив нас не тільки словом, а й власним ділом і прикладом. Нехай Господь упокоїть його душу, а нас спасе і помилує», – сказав Предстоятель УПЦ.

Після закінчення літургії на могилі Блаженнішого Митрополита Володимира відбулася панахида за спочилим Предстоятелем Української Православної Церкви.

Після заупокійної відправи для відвідувачів лаври була влаштована поминальна трапеза.

3

***5 липня 2014 року на 79-му році життя відійшов до Господа Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) після тривалої і виснажливої хвороби. Його Блаженство очолював Українську Православну Церкву протягом більш ніж 20 років (з 27.05.1992 по 05.07.2014). Первосвятительське служіння Блаженнішого владики Володимира відзначилось плідністю і значним розквітом церковного життя в Україні.