Держслужбовці із Мінкульту продовжують цілеспрямовану боротьбу проти найбільшої конфесії України. 21 квітня у міністерстві відбулася робоча нарада керівників структурних підрозділів у справах релігій обласних та Київської міської державних адміністрацій, учасники якої на натякали на свою занепокоєність процесом реєстрації статутів обласними державними адміністраціями «деяких релігійних організацій», повідомляє Синодально-інформаційний відділ УПЦ.
Так заступник Голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко повідомив, що в Адміністрацію «надходять непоодинокі сигнали» щодо цього питання. Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко зазначила що присутні покликані «віднайти більш дієві алгоритми утвердження в державі справжнього захисту прав і свобод людини, зокрема права на свободу совісті та віросповідання».
Запрошений на нараду скандальний нардеп Віктор Єленський вкотре розповів присутнім про свої антицерковні законодавчі ініціативи. А через день після засідання на каналі "1+1" вийшов черговий сюжет.
«Виявляється, їх цікавить майно релігійних громад Української Православної Церкви, а не свобода віросповідання. Цей сюжет у програмі ТСН і останні заяви деяких представників державної влади показали чим вони занепокоєні насправді», - зазначив у своєму коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов.
Священик підкреслив, що не Українська Православна Церква намагається привласнити майно українців, а ті, хто прагне втілити антицерковні рейдерські законопроекти типу №4128.
«Нас влаштовують ті статути, за якими сьогодні діють наші релігійні організації. Перереєстрація відбувається не тому, що УПЦ хоче «захопити» майно парафій, як це подається в cюжеті ТСН, а тому, що держава зобов’язала усі релігійні організації внести до своїх установчих документів зміни відповідно до Податкового кодексу. Ініціатори різних законодавчих ініціатив на кшталт законопроекту №4128, заявляли, що прагнуть захисти свободу віросповідання, але тепер всім зрозуміло, що їх цікавить майно релігійних громад Української Православної Церкви, а не права вірян», - сказав протоієрей Олександр.
Голова Синодального юридичного відділу УПЦ підкреслив, що заяви Мінкульту про те, що зміни, які вносять у статути релігійні організації УПЦ не відповідають чинному законодавству України не що інше, як маніпуляції. «Зміни до установчих документів, які вносять наші організації в процесі перереєстрації, направлені тільки на те, щоб захистити права своїх парафіян та привести статути у відповідність до вимог Податкового кодексу», - наголосив він.