Міжнародна Асоціація православних капеланів заявила про підтримку капеланів УПЦ

15:15, 09 березня 2017
Православ`я
3330 0
Фото: news.church.ua

Заява учасників Міжнародної Конференції православних капеланів, яка відбулася у Варшаві, була опублікована 8 березня на сайті kapelan.org.ua. У ній учасники Міжнародної Асоціації виразили надію, що українських військових будуть духовно підтримувати капелани УПЦ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Представники військових капеланських служб висловили підтримку рішення про введення інституту військового духовенства в Україні і нагадали про міжнародні норми капеланського служіння.

«Знаючи про складну ситуацію релігійного життя в Україні, про болючий і трагічний розкол Українського Православ'я, вважаємо своїм обов'язком нагадати задіяним в організацію військової капеланської служби особам, що до теперішнього часу (згідно з Протоколом, прийнятим на Конференції в Торонто в 2007 році) усі православні військові капелани, незалежно від національної і державної приналежності, надають духовну опіку і допомогу військовослужбовцям в армії (у миротворчих операціях й інших заходах), були і є взаємовизнаними, взаємозамінними як клірики канонічних Помісних Православних Церков», — йдеться в документі.

Учасники Міжнародної конференції наголосили: «Ми сподіваємося, що і надалі у миротворчих контингентах, в яких будуть участь українські військовослужбовці, їх духовну настанову з боку України будуть здійснювати православні військові капелани, що належать до Української Православної Церкви, Предстоятелем якої в даний час є Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Як відомо інших Православних юрисдикцій в Україні, незалежно від їх назви, всі без винятку, Помісні православні Церкви не визнають».

Православні капелани попередили про можливі загрози, пов'язані з духовною допомогою українських військовослужбовців у миротворчих місіях.

«В іншому разі, з часом будуть виникати пов'язані з цим важкі ситуації, непорозуміння і прикрі проблеми. Зокрема, в разі необхідності православний військовослужбовець іншої країни не зможе звернутися до цього капелану за духовною допомогою. Також не можна буде запросити його в інший підрозділ для здійснення богослужіння як неканонічного».

Військові капелани світу висловили надію на розуміння і підтримку з боку Українських відомств.

Заяву було направлено від імені представників православних військових капеланських служб Австрії, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Греції, Естонії, Кіпру, Латвії, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, України, Фінляндії.

Нагадаємо, III Міжнародна конференція православних військових капеланів, яку провів Православний Ординаріат Польського Війська, відбулася у Варшаві 17-21 жовтня 2016 року.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у ній взяли участь голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами України митрополит Августин, голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрей Віктор Яценко та заступник голови Синодального військового відділу архімандрит Лука (Винарчук).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter