Предстоятель УПЦ звершив читання першої частини Великого покаянного канону

09:53, 28 лютого 2017
Православ`я
1188
о

У перший день Великого посту, 27 лютого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Разом з Його Блаженством молились чисельні парафіяни та паломники Києво-Печерської обителі.

о

Після завершення Великого канону Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів, як змінювався піст від початку історії людства, пояснив, для чого нам потрібен піст і яка його дія на людину: “Піст відновлює в людині природній чин. Піст вводить нас в природній стан, в якому була створена людина”.

т

Звичайне добове коло постового богослужіння складається з Великого повечір’я, Утрені, Часів, Зображальних та Вечірньої. У перші чотири дні Великого посту під час повечір’я читається  Великий канон преподобного Андрія Критського. Хоча зусиль до його створення доклали декілька християнських письменників, назву канон отримав від автора початкового тексту. Великим канон названий не лише за незвичайну об’ємність (близько 250 тропарів), але й за поетичну досконалість, богословську висоту і зворушливість зображених почуттів. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter