У Прощену неділю необхідно примиритись з усіма, хто нас образив чи кого образили ми.

До цього закликав усіх православних християн керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич), повідомляє Центр інформації УПЦ.

«Напередодні Великого посту треба попросити пробачення у тих, хто нас образив. Якщо немає такої можливості, необхідно вибачити людину у своєму серці, зробивши так, щоб ненависть, агресія чи недовіра більше не виникали у душі. Господь говорить нам про те, що якщо ми не вибачимо провини, які скоїли проти нас інші, то й Він не пробачить нам наші великі гріхи, які ми творимо проти Бога», – сказав митрополит Антоній.

Владика також звернув увагу на важливість прощення саме напередодні Великого посту.

«Для християнина важливо прощати іншу людину щоразу, коли вона відчуває у собі певні внутрішні протести. Напередодні Великого посту ми мусимо розпочати у своєму житті нову, чисту сторінку. Ця сторінка відкривається лише тоді, коли наше серце може прийняти Бога. Господь прощає нам дуже багато гріхів, чекаючи і від нас такого ж відношення до інших. Господь хоче, щоб кожна людина спонукала себе до прощення людей, які зробили щось зле. Тому пробачивши інших і попросивши вибачення, ми можемо сподіватись від Бога прощення і наших провин», – наголосив митрополит.

Владика Антоній нагадав, що цей день також називається Неділею вигнання Адама з раю.

«Ми згадуємо важливий момент людської історії, коли через гріхопадіння Адам був вигнаний із раю. У цей день наша молитва є своєрідним плачем Адама під дверима раю. Ми усвідомлюємо свою гріховність, розуміємо, що недостойні, але хочемо бути кращими. Бажання бути кращими – це перший крок для зміни свого життя», – зауважив митрополит.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, у неділю, перед початком Великого посту, у храмах на вечірньому богослужінні звершується особливий Чин прощення. Віруючі просять один в одного пробачення для того, щоб з чистим серцем зосередитись на духовному житті у період Великого посту. У храмах також співаються піснеспіви Пасхи Христової, нагадуючи християнам, що піст – це шлях до Великодня. Цього дня востаннє дозволяється вживати у їжу скоромні продукти.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram