news.church.ua

Завершальний етап ювілейних заходів, присвячених 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні, пройшов в «парламентській столиці Європи» м. Страсбурзі (Франція), повідомляє news.church.ua.

Організований Українською Православною Церквою і Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні духовно-просвітницький вечір, присвячений традиціям Святої Гори Афон, відбувся 13 грудня 2016 року у страсбурзькому католицькому культурному центрі ім. апостола Фоми.

Відкрив вечір єпископ Боярський Феодосій, вікарій Київської єпархії УПЦ. Він зачитав вітальне слово від імені Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Також перед присутніми виступив представник Руської Православної Церкви при Раді Європи, настоятель православної парафії Всіх святих в Страсбурзі ігумен Филип (Рябих).

Відео дня

У заході взяли участь представники різних національностей: українці, росіяни, французи, німці. Були присутні працівники апарату Ради Європи.

Протягом місяця (листопад-грудень) Українською Православною Церквою і Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні був реалізований масштабний духовно-просвітницький проект, присвячений 1000-літній спадщині Святої Гори Афон.

У рамках реалізації проекту в Польщі, Чехії, Німеччині, Швейцарії, Італії і Франції була проведена серія наукових та духовно-просвітницьких заходів на тему: «Афон – Київ. До 1000-річчя духовно-культурних зв’язків».

Зокрема, ювілейні заходи були проведені у Варшаві, Празі, Карлових Варах, Гамбурзі, Неаполі, Римі, Женеві, Мілані. Завершальний етап серії заходів відбувся у Страсбурзі.

Організаторами виступили Відділ зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви, Синодальний відділ «Церква і культура» та Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні.

Проект реалізовувався за підтримки Помісних Церков: Константинопольської Православної Церкви, Російської Православної Церкви, Польської Православної Церкви, Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, Сербської Православної Церкви, а також інших міжнародних наукових та релігійних організацій і установ.

Здійснювався проект з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.