Якщо ВР проголосує за законопроект 4128, однією із перших постраждає УАПЦ - голова юридичного відділу УПЦ

18:10, 05 жовтня 2016
2430 0

Якщо народні депутати проголосують за проект Закону 4128, то в Україні буде порушений баланс розповсюдження релігійних конфесій, а однією з перших постраждає УАПЦ.

Про це сьогодні під час прес-конференції в ІА «Українські новини» заявив голова Синодального юридичного відділу Української Православної Церкви протоієрей Олександр Бахов, повідомляє Центр інформації УПЦ.

«На моє глибоке переконання, якщо цей законопроект буде прийнятий, його, перш за все, буде апробовано на Українській Автокефальній Православній Церкві. Тоді вони зможуть молитися в Андріївській церкві тільки у складі УПЦ КП, тому що у разі прийняття законопроекту можливі захоплення храмів не тільки УПЦ, а і УАПЦ. Наскільки мені відомо, є певні суперечки щодо храмових споруд між Римо-Католицькою Церквою та Греко-Католицькою. Також порушиться баланс рівності розповсюдження по Україні релігійних громад. Якщо, наприклад, на Західній Україні будуть захоплювати храми УПЦ, то в Центральній та Східній Україні будуть захоплювати за тією ж самою схемою храми УПЦ КП. На сході України почнуть захоплювати храми УГКЦ. Таким чином, це призведе до непередбачуваних наслідків», - сказав протоієрей Олександр Бахов.

За словами голови Синодального юридичного відділу УПЦ, законопроект 4128 навіть не пройшов широкого обговорення з релігійною спільнотою України.

«Будь-які законодавчі ініціативи, що стосуються діяльності релігійних організацій та свободи віросповідання, мають погоджуватись з релігійною спільнотою, принаймні обговорюватись. Зокрема, цей законопроект не обговорювався, як це було раніше з приводу інших законопроектів. Тому якщо суб’єкти законодавчої ініціативи, або Міністерство культури прагне врегулювати якісь відносини в релігійному середовищі, то варто обговорювати це безпосередньо з тими організаціями, яких це законодавство буде стосуватись», - підкреслив Олександр Бахов.

Нагадаємо, що 6 жовтня на розгляд парламенту буде винесений законопроект 4128 яким пропонується внести зміни в статтю 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо зміни релігійними громадами підлеглості). Головне науково-експертне управління ВР порекомендувало депутатам не приймати цей законопроект.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter