Патріарх Єрусалимський Феофіл заявив, що політики не мають вирішувати церковні питання

13:10, 04 жовтня 2016
1179 0
news.church.ua

Політики не повинні вирішувати церковні питання, так само, як і Церкві не потрібно втручатися в політику.

Про це сказав Патріарх Єрусалимський Феофіл 2 жовтня під час зустрічі з делегацією українських паломників. Патріарх також спростував інформацію, що з’явилася в українських ЗМІ, згідно з якою, він підтримав ідею автокефалії Української Церкви під час бесіди з президентом України Петром Порошенком, яка відбулася 30 вересня. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Блаженніший Патріарх Феофіл поділився своїми враженнями від спілкування з главою Української держави. Зокрема, мова йшла про підсумки Собору, що відбувся на Криті. “Через соборний процес можна вирішити всі проблеми та наявні питання”, – підкреслив Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви.

“Однак політики дуже часто розмірковують в політичній манері. Політики не повинні брати в свої руки церковні питання, тому що це смерть. Точно так само, як нам, представникам Церкви, не потрібно втручатися в політичні питання». Блаженніший Патріарх зазначив, що ці слова знайшли розуміння в українського Президента.

“Мислення політиків полягає в тому, щоб вирішувати проблеми засобами, якими вони володіють. У нас інший, церковний спосіб мислення. І те, що вище інших речей в цьому питанні – це єдність”, – сказав Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви. Він також повторив свої слова, сказані на Криті: «Найбільший гріх у Церкві – це розкол».

Блаженніший Патріарх звернув увагу українських гостей на те, що сьогодні є головним завданням людей у Церкві: «В першу чергу, необхідно дотримуватися єдності Церкви. Якщо ми дотримаємося єдності Церкви – всі інші питання ми вирішимо “.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter