Година сповідніцтва, про яку йдеться в Апокаліпсісі (гл.13-14) настане тоді, коли звуження меж свободи, здійснюване в тому числі засобами електронного контролю, призведе до неможливості вільного сповідування віри Христової. А законодавчі, політичні та ідеологічні акти, обов'язкові для виконання, стануть несумісні з християнським способом життя.

Про це нагадав керуючий справами Української Православної Церкви Митрополит Антоній (Паканич) під час роботи круглого столу з питань духовної безпеки в інформаційному суспільстві що відбувся в Києво-Печерскій лаврі, повідомляє Центр інформації УПЦ.

«Ніякі новітні технології не можуть бути безальтернативними. Кожний громадянин має право обирати ту чи іншу систему обліку. У разі прийняття громадянином нових технологій збору та обробки його персональних даних, він має отримати вільний доступ до електронних реєстрів аби знати ким і як ці данні використовуються. У разі неприйняття громадянином таких технологій, держава має забезпечити йому рівні права з іншими членами суспільства. Людина не може позбавлятися прав чи втрачати доступ до тих чи інших послуг у разі відмови від новітніх технологій обліку», - підкреслив митрополит Антоній.

Відео дня

За словами керуючого справами УПЦ, ще наприкінці 90-х років, з появою перших електронних систем документообігу та обліку громадян, почали ширитись перші побоювання.

«Адже всі ці явища багатьма сприймалися як ознаки останніх часів та наближення кінця світу. Однак в 2000 році Церква оприлюднила заяву в якій закликала пастирів та парафіян зберігати християнську тверезість думки. Церква наголошувала, що не варто боятись зовнішніх символів та знаків, адже ніякі спокуси ворога душ людських не в змозі перемогти Благодаті Божої. Ніщо та ніхто не в змозі похитнути віру людини, якщо вона воістину перебуває з Христом і долучається до Церковних Таїнств. А уявлення про те, що печатка антихриста може бути поставлена людині проти її волі Церква кваліфікувала як марновірство, адже ніякий зовнішній знак не порушує духовного здоров’я людини, якщо не стає наслідком свідомої зради Христу та попрання віри», - підкреслив митрополит Антоній.

Голова богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ митрополит Августин (Маркевич) пояснив, чому для ревних вірян так важлива альтернатива новим технологіям засобів обліку громадян.

«Святе Письмо чітко зазначає, що апокаліптичні знаки будуть універсальними, обов’язковими для всіх. Саме тому Церква неодноразово наголошувала на необхідності альтернативи будь-яким ідентифікаторам особистості. Наявність альтернативи робить їх необов’язковими, що, в свою чергу, є необхідною відмінністю між ідентифікатором особистості та «іменем звіру», на яке вказано в Откровенні апостола Іоанна Богослова», - сказав митрополит Августин.

Результатом діалогу Церкви та держави у цьому питанні стала нова редакція Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

«Закон гарантує кожному громадянину право на відмову як від використання документів з безконтактними електронними носіями, так і від внесення персональної інформації на такі носії», - підсумував митрополит Антоній.

Згідно закону, якщо людина не бажає отримувати документи з безконтактним електронним носієм та залишати свої відбитки пальців, вона повинна подати відповідну заяву до органів виконавчої влади. Після задоволення заяви громадянин отримає документ, що не містить безконтактного електронного носія.

Як повідомляв Центр інформації УПЦ, у квітні цього року Священний Синод Української Православної Церкви направив звернення до президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана і голови Верховної Ради Андрія Парубія, в якому висловлювалось прохання дотримуватися при впровадженні будь-яких ідентифікаторів принципів добровільності і альтернативності, які передбачають можливість вибору традиційних методів посвідчення особи.