Митрополит Онуфрій: Не потрібно скорочувати молитву

13:14, 23 серпня 2016
Православ`я
1313 2
Фото: news.church.ua

Молитва - це духовний кисень. Про це сказав Предстоятель 21 серпня  під час своєї недільної проповіді в Києво-Печерській лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У цей день в Святому Євангелії сказано про диво ходіння Спасителя по водах і порятунок потопаючого апостола Петра (Мф. 14: 26-33).

По слову Архіпастиря, ця історія вчить тому, що у кожного християнина повинна бути не тільки спільна, але й особиста молитва.

«Спаситель вийшов на гору помолитися - вийшов один, - підкреслив Блаженніший Митрополит Онуфрій. — Є спільна молитва — це, коли ми збираємося в храмі, а є молитва особиста. Господь навчає нас, що християнин повинен обов’язково мати особисту молитву».

Він зазначив, що така молитва повинна бути прихована від людських очей.

«Не можна, як це робили фарисеї, ставати на вулицях, перехрестях, піднімати руки, щоб всі побачили, що ми молимося. Господь показує, що якщо хочеш молитися Богу, сховайся від усіх, - сказав Предстоятель. - Якщо не можеш сховатися фізично, тобто, немає місця, де б ти міг бути невидимим людьми, то треба зайти в кліть свого серця і там таємно помолитися Богу».

Митрополит Онуфрій звернув увагу, що молитва потрібна в першу чергу тому, хто молитися, тому не варто її скорочувати.

«Люди іноді кажуть “не буду багато підносити молитов, Бог і так знає у чому я маю потребу”, - зазначив він. - Так, дійсно, Господь знає, чого ми потребуємо. Але молитва потрібна не Богові, а нам. Тому, що молитва - це духовний кисень. Як людина не може жити, не дихаючи, так і душа людини вмирає без молитви. Молитва - ця бесіда з Богом, яка відкриває для людини джерело життя».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter