У Тернопільській області сьогодні, 2 серпня, в день пам'яті святого пророка Іллі, понад 8 тисяч віруючих Української Православної Церкви пройшли тим шляхом, яким 419 років тому чудотворний образ Почаївської ікони Божої Матері прибув у святу обитель.
Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, посилаючись на дані намісника Свято-Успенської Почаївської лаври митрополита Володимира (Мороза), перед початком хресної ходи в урочищі Вірля зібралося понад 5 тисяч віруючих, дорогою до них приєдналися інші прочани, і зайшли в лавру вже понад 8 тисяч людей.
«Ми збираємося вже традиційно кожен рік для того, щоб пройшовши хресною ходою, подякувати Богові за його милість, яку Він подає нам через чудотворний образ, через свою Пречисту Матір. Ми просимо милості Божої, про мир для всієї землі, про мир для нашої країни. Сила хресної ходи не лише в тому, щоб пройти, а водночас із фізичною працею звершити і духовний подвиг», - підкреслив митрополит Володимир.
Хресна хода розпочалася сьогодні вранці з молебню біля пам'ятного хреста на місці колишнього маєтку поміщиці Анни Гойської. По завершенні молебню тисячі віруючих і братія монастиря на чолі з намісником митрополитом Володимиром пройшли 15 кілометрів і перенесли чудотворну ікону Божої Матері "Почаївська" від маєтку Анни Гойської - у святу обитель.
Історичного колориту молитовній ході додали козаки на конях і витончені карети.
Як повідомляв Центр інформації УПЦ, хресна хода з села Савчиці Кременецького району Тернопільської області - в Почаївську лавру відбувається щороку в пам'ять про події 400-річної давнини. У 1559 році грецький митрополит Неофіт зупинився на нічліг у благочестивої поміщиці Анни Гойської, яка володіла Почаєвом у другій половині XVI століття, і в подяку за гостинний прийом залишив господині в благословення образ Богородиці.
Чотири десятиліття ікона простояла у домовій молитовні. Після того, як по молитві перед іконою прозрів брат господині, Філіп, Гойська вирішила передати образ ченцям, що живуть на Почаївській горі. У 1597 році Анна подарувала монастирю Почаївську ікону Божої Матері. У 1997 році в пам'ять про перенесення ікони на Почаївську гору, на місці замку поміщиці був встановлений хрест.
5 серпня у Свято-Успенській Почаївській лаврі, куди вже прибули тисячі паломників з усіх куточків України, а також ближнього і далекого зарубіжжя, відбудуться традиційні урочистості на честь ікони Божої Матері «Почаївська».