УАПЦ проситься увійти до складу Константинопольського патріархата

15:28, 12 липня 2016
7407 0
Герб УАПЦ Фото: wikimedia.org

Архієрейський Собор УАПЦ звернувся до Вселенського Патріарха з проханням про прийняття до Константинопольського патріархата на правах Української Церкви до 1686 року.

Про це повідомляє ZIK із посиланням на прес-службу УАПЦ.

В ході роботи Собору було розглянуто наступні питання:

Про рішення Святого і Великого Собору Православної Церкви, який відбувся в червні 2016 року на о. Крит та їх підтримку.

Про підтримку звернення Верховної Ради України до Всесвятійшого Вселенського Патріарха Варфоломія І про надання Православній Церкві в Україні автокефалії.

Про звернення до Всесвятійшого Вселенського Патріарха Варфоломія І про унормування канонічного статусу Української Автокефальної Православної Церкви на між церковному рівні та входження УАПЦ до повноти Константинопольської Матері-Церкви на правах Української Церкви до 1686 року.

Про повторне звернення до Президента України та Прем’єр-Міністра України з проханням про зустріч із архієреями УАПЦ.

Про призначення виконуючого обов’язки керуючого Черкасько-Кіровоградською єпархією, яким призначено Високопреосвященнійшого Афанасія Шкурупія, архієпископа Харківського і Полтавського.

Про звернення до українського народу з нагоди 25-річчя відновлення державної незалежності України.

Про затвердження положень про ордени УАПЦ (благовірного Гетьмана Петра Сагайдачного та преподобного Іллі Муромця).

Різне.

За результатами засідання Архієрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви, зокрема, ухвалив:

Звернутись до Всесвятійшого Варфоломія І, Архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха з проханням, з метою консолідації всього Православ’я на теренах України, подолання розділення українських православних та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, про прийняття Української Автокефальної Православної Церкви до складу Константинопольської Матері-Церкви на правах Української Церкви з центром Митрополії в Києві до 1686 року та у відповідності до рішень Святого і Великого Православного Собору на о. Кіпр 2016 року про надання автономного статусу Церквам.

У своєму зверненні Архієрейський Собор наголосив на тому, що Українська Автокефальна Православна Церква бере початок церковного будівництва від апостольського благословення апостола українського Андрія Первозваного (33 – 70 рр. І ст.), Скіфської єпархії (ІІ – середина ІХ ст. ст.), Української (Руської) Церкви з центром Митрополії в Києві (862 – 1686 рр.) та визнання в 988 році християнства державною релігією в Русі-Україні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter