3 липня зі Святогірської лаври розпочався Всеукраїнський Хресний хід

22:47, 03 липня 2016
Православ`я
8703 0

Сьогодні о 14:00 від Свято-Успенської Святогірської лаври стартував Всеукраїнський Хресний хід.

Очолює чисельну молитовну ходу, яка вийшла з обителі, намісник Лаври митрополит Святогірський Арсеній. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Близько тисячі віруючих вирушили в напрямку села Богородичне (перша зупинка ходу). Кінцевий пункт першого дня багатоденної Хресної ходи — Свято-Георгіївський скит у селі Долина.

Вчора 2 липня, у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив усіх учасників Всеукраїнського Хресного ходу. Він закликав взяти дієву участь у цій особливій молитовній ході, заради миру й Божого благословення для української землі. За його словами, одночасно розпочавшись із Заходу й Сходу, Хресний хід об’єднає всю Україну.

Блаженніший владика підкреслив унікальність цьогорічного Хресного ходу. «Це не просто наш духовний подвиг. Це усвідомлена, вольова дія кожної християнської душі, яка на ділі слідує євангельським заповідям. А тому простого споглядання Хресного ходу — не достатньо. Це час проявити своє християнське сумління».

«Ми віримо, що Божа Матір, Яка стільки разів захищала нашу землю, і сьогодні в сльозах стоїть біля Престолу Свого Сина і за нас молиться, – зазначив Блаженніший владика. – І ми повинні, відкинувши гнів, ненависть, злобу, а озброївшись любов’ю та прощенням, посилити свій подвиг молитви: щоб припинились литись материнські сльози, щоб діти не залишались сиротами, жінки — вдовами, аби молодь не ставала інвалідами, щоб наші міста і села не були зруйновані, а домівки — покинуті. Саме така мета Всеукраїнського Хресного ходу — ходи миру, любові та молитви за Україну».

Предстоятель Української Православної Церкви прикликав Боже благословення на усіх учасників Хресного ходу. Він побажав їм всесильної допомоги в цій богоугодній справі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter