Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

Предстоятель УПЦ розповів про ступені духовної досконалості людини

Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про ступені духовної досконалості людини.

«Людина, яка бачить Бога, бачить, що Бог хоче, бачить волю і благість Божу – така людина стає справжнім миротворцем», – підкреслив Предстоятель.

Миротворці, про яких йдеться в Заповідях Блаженств, відрізняються від людей, які намагаються зберегти мир за допомогою дипломатії. «Він сам з собою несе мир Божий. Цей мир випромінюється від нього. І людина, яка перебуває біля такого миротворця, сама утихомирюється. Вона сама хоче бути сином миру», – зауважив Блаженніший владика.

Людина, яка досягла цієї міри досконалості, спроможна покірно без провини нести покарання і дякувати Богові за це. «Такі люди стають спроможними бути вигнаними за правду», – сказав Архіпастир.

Вищою ж мірою духовної досконалості є терпіння злих слів, якими на людину намовляють заради того, що вона є послідовником Христа. «Коли нас починають паплюжити, обзивати, то ми починаємо шукати якісь удари, заходи, якими ми могли б зробити кривднику боляче так, як ніхто не зробив йому боляче. А людина, яка досягла високої міри чесноти, духовної досконалості, зазнає це як від руки Божої».

Досконалий християнин, коли на нього зводять наклеп – все віддає в руки Божі. Такі люди заслуговують останнього божественного заповіту: «Радійте, веселіться, бо для вас велика нагорода на Небесах».

«Нехай Господь допоможе нам, дорогі брати і сестри, щоб ми терпляче здійснювали сходження цими східцями, щоб ми змушували себе йти цим шляхом, – закінчив Предстоятель. – Може бути, ми зайдемо тільки на першу сходинку і більше не посунемось, але на першій сходинці вже є обітування «Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Боже». Якщо ми не будемо спати на ній, а намагатися піднятися вище – то ми вже маємо нагороду, що наше буде Царство Боже».

news.church.ua

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку