У Києво-Печерській лаврі прочитали Великий покаянний канон

12:45, 14 квітня 2016
1161 0
http://news.church.ua/2016/04/13/predstoyatel-zvershiv-chitannya-velikogo-pokayannogo-kanonu-v-kijevo-pecherskij-lavri/

На п’ятій седмиці Великого посту за богослужінням, яке має назву «Мариино стояние» – разом із каноном прочитується житіє преподобної Марії Єгипетської.

13 квітня, в середу 5-ї седмиці Великого посту, під час утрені Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України звершив читання Великого покаянного канону прп. Андрія Критського в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Цього дня за богослужбовим уставом під час утрені звершується читання Великого канону прп. Андрія Критського, який також прочитується в перші чотири дні 1-ої седмиці Великого посту. Особливістю сьогоднішньої утрені є читання житія прп. Марії Єгипетської (пам’ять звершується 1 квітня за старим стилем), що являє зразок істинного покаяння, боротьби з гріхом та приклад великого милосердя Божого. Традиція читання канону прп. Андрія Критського з житієм прп. Марії Єгипетської була започаткована з часів 6 Вселенського собору (кінець VIIст.).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter