У православних християн почався п'ятий тиждень Великого Посту

13:14, 11 квітня 2016
1197 0
Преподобный Лествица райская.

У православних християн почалася п'ята седмиця Великого Посту.

В неділю преподобного Іоанна Ліствичника предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій нагадав віруючим про те, що «духовне сходження починається, коли людина усвідомлює себе убогою духом, коли людина розуміє, що вона з Богом велика, а без Бога вона ніщо; що все багатство, яке вона має - не її, а Боже».

У вівторок п'ятої седмиці, 12 квітня, Православна Церква святкує день пам'яті преподобного Іоанна Ліствичника - великого подвижника і автора унікального духовного керівництва «Ліствиця». Святкування пам'яті цього святого - початок останнього відрізка постового шляху до Страсних днів напередодні Великодня.

У четвер п'ятої седмиці, 14 квітня, у день пам'яті преподобної Марії Єгипетської, в храмах звершується літургія Передосвячених Дарів.

Напередодні ввечері, 13 квітня – єдиний день у році, коли у всіх православних храмах повністю читають Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського (VII-VIII cт.) і Житіє преподобної Марії Єгипетської (V–VI ст.) Це особливе богослужіння називається Маріїним стоянням – одне з найтриваліших великопісних богослужінь.

В каноні преподобного Андрія Критського зібрані і викладені всі спонукання до посту й каяття. Великий покаянний канон пом'якшує душу і направляє її до сокрушення і бажання догодити Богові. Житіє преподобної Марії Єгипетської слугує повчанням для православної людини: дарує втіху, показуючи Божу милість до того, хто кається.

В суботу п'ятої седмиці, 16 квітня, Православна Церква святкує "Похвалу Пресвятої Богородиці". Цей день називається Суботою Акафіста.

Напередодні ввечері, 15 квітня, у всіх православних храмах читається Акафіст Божої Матері, в пам'ять позбавлення Константинополя в дні посту від навали в VII ст. Під час читання акафісту згадується багаторазове чудесне заступництво Божої Матері. Це найдавніший, перший і єдиний акафіст, передбачений церковним Уставом. Причому його спів також відбувається один раз на рік.

Для «УНІАН-Релігії» - БФ «Православний спадок України на Святій горі Афон»

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter