Субота,
25 лютого 2017

Наші спільноти

В УПЦ розповіли, чому закликають народних депутатів не підтримувати законопроект №4128

В Українській Православній Церкві закликають авторів законопроекту №4128 відкликати його, а всіх народних депутатів – не голосувати за цю законодавчу ініціативу.

З такою заявою виступили учасники прес-конференції, яка відбулася сьогодні у Києво-Печерській лаврі, повідомляє Центр інформації УПЦ.

"Законопроект №4128 порушує Конституцію України. Окрім того він суперечить міжнародним зобов’язанням України стосовно дотримання прав і свобод людей. Цей законопроект є проявом дискримінації на законодавчому рівні по відношенню до людей, які сповідують ті чи інші релігійні переконання", - констатував голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ єпископ Климент (Вечеря).

В Українській Православній Церкві застерігають, що законопроект №4128 становить загрозу для країни, оскільки спрямований на розпалювання ворожнечі, розділення суспільства та поглиблення міжконфесійних конфліктів. Зокрема, в УПЦ висловлюють занепокоєння, що ця законодавча ініціатива є спробою закріпити на законодавчому рівні схеми захоплення храмів УПЦ.

Прес-конференція Фото: Центр інформації УПЦ
Прес-конференція у Києво-Печерській лаврі 25 березня 2016 р. Фото: Центр інформації УПЦ

Голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов зазначив, що законопроект №4128 не узгоджується із національним законодавством, а його понятійний апарат є нечітким.

"Термін «самоідентифікація» відсутній у законодавстві і не є підставою для визнання приналежності особи до тієї чи іншої релігійної громади. Також законопроект надає особам, які не належать до релігійної громади, але в односторонньому порядку заявили про те, що вони себе з нею ототожнюють, право голосу на парафіяльних зборах і можливість впливати на рішення щодо зміни юрисдикції", - звернув увагу протоієрей Олександр Бахов.

За його словами законодавці не врахували, що прийняття цього законопроекту може завдати шкоди і іншим релігійним організаціям.

У свою чергу, секретар Рівненської єпархії УПЦ протоієрей Віталій Герлінський розповів, що наразі усі права власності громад УПЦ на церкви, які намагалися у них відібрати, засвідченні судом. Але мешканці певних населених пунктів, які ніколи не ходили до храмів, проводять збори із вимогою забрати церкви у релігійних громад УПЦ та передати їх УПЦ КП.

"На превеликий жаль, у селах, де проводиться рейдерське захоплення храмів, набуло поширення ототожнення релігійної громади з громадою територіальною. Коли скликають збори, у них може взяти участь будь-хто, хто належить до сільської громади, незалежно від віросповідання. У більшості випадків за сприяння влади такі референдуми проводяться в сільських клубах, школах, сільрадах, і люди, які в більшості випадків не мають відношення до релігійної громади, вирішують долю храму, який належить релігійній громаді", - розповів секретар Рівненської єпархії УПЦ.

За словами спікерів, проти вірян УПЦ, які під час захоплень відстоювали свої храми, застосовувалася фізична сила. Зокрема, в Тернопільській, Рівненській і Волинській областях відкрито понад 20 кримінальних проваджень.

Учасники прес-конференції наголосили, що у випадку неправомірних дій представників Міністерства культури чи узаконення депутатами схем рейдерського захоплення храмів Українська Православна Церква захищатиме законні права своїх вірних у судах, а також звертатиметься до міжнародних інституцій. Адже представники міжнародних правозахисних організацій, Моніторингової місії ОБСЄ та Комітету із прав людини ООН вже висловлювали занепокоєння релігійною дискримінацією та порушенням прав віруючих в Україні.

Як повідомлялось, 23 лютого 2016 року у Верховній Раді групою депутатів зареєстрований законопроект №4128 про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо зміни релігійними громадами підлеглості). Законопроектом пропонується доповнити ст. 8 чинного Закону положенням про визначення приналежності громадян до певної релігійної громади через їх самоідентифікацію з цією громадою. Крім того, пропонується норма, згідно з якою релігійна громада може змінювати підлеглість шляхом реєстрації нової редакції статуту або змін та доповнень до нього, прийнятих простою більшістю присутніх на зборах громадян.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Новини релігії

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку