ООН заявляє про порушення прав віруючих у західних областях України

14:13, 11 березня 2016
Православ`я
3240 0

Представники моніторингової групи Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй відзначають неефективність розслідування випадків утисків віруючих в Україні. 

Про це повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на офіційний сайт Управління.

Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини оприлюднило доповідь про результати моніторингової діяльності в Україні в період з 16 листопада 2015 р. по 15 лютого 2016 р. 

Серед іншого, у звіті говориться про відвідини представниками Управління Верховного комісара ООН з прав людини Тернопільської та Рівненської областей з 28 січня по 1 лютого 2016 року, де, як повідомлялося раніше, представники Київського патріархату неодноразово здійснювали спроби силового захоплення храмів Української Православної Церкви.

Спостерігачі «приділили увагу напруженості між місцевими громадами, що зв’язують себе з Українською православною церквою (УПЦ) і Українською православною церквою Київського патріархату (УПЦ КП)» – повідомляється в документі. Представники Управління доповіли про факти «погроз фізичного насильства або примусу, спрямованих на те, щоб змусити людей змінити свою конфесію». Крім того, у звіті йдеться про скарги місцевих жителів на ігнорування місцевою владою подібних порушень: залякувань і дискримінацію.

Разом з тим, члени моніторингової місії висловили стурбованість тим, що віруючі протягом декількох тижнів не можуть молитися в своїх «бажаних місцях поклоніння», оскільки їм перешкоджають «місцеві жителі і зовнішні сили». Зокрема, дані правопорушення віруючих УПЦ мали місце в селах Птича Рівненській області та Кути Тернопільській області.

В Управлінні Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини констатують, що «розслідування таких випадків або є неефективними, або не проводяться взагалі». Разом з тим в доповіді наголошується, що утиски свобод віруючих, які мають місце в західних областях України, є порушенням міжнародних зобов’язань з прав людини, забезпечувати які зобов’язана Уряд України.

З матеріалами доповіді можна ознайомитися на офіційному сайті Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини за посиланням (стор. 32, 33).

За повідомленням інформаційно-просвітницького відділу УПЦ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter