Митрополит Онуфрій в Києво-Печерській лаврі помолився за мир в Україні

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій 17 січня звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Напередодні закінчився Архіпастирський візит Предстоятеля у західні єпархії УПЦ, під час якого Його Блаженство відвідав Володимир-Волинську,Тернопільську та Чернівецько-Буковинську єпархії.

Цього дня Свята Церква вшановує пам’ять Собору 70-ти апостолів.

Відео дня

Після читання Святого Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій виголосив перед чисельними вірянами проповідь. Його Блаженство підкреслив важливість покаяння в житті християнина, що є запорукою перемоги над гріхом.

Згідно з богослужбовим уставом, цієї неділі за Літургією читаються перші вісім віршів Євангелія від Марка. Апостол описує проповідь святого Іоанна Предтечі, Хрестителя Господнього, яка передувала трьом рокам суспільного служіння Іісуса Христа. Згадуючи пророцтва зі Старого Завіту про Предтечу, євангеліст зазначає: «Явився Іоанн, який хрестив у пустині і проповідував хрещення покаяння для прощення гріхів» (Мк. 1:4).

За Літургією була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

По завершенні богослужіння Предстоятель привітав віруючих з неділею перед Богоявленням і благословив усіх.